AirPods Nasıl Bağlanır?
30 Mart 2017

AirPods Nasıl Bağlanır?

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile aynı zaman duyurduğu AirPods adlı kablosuz kulaklığı EarPods’e ek olarak üretti. AirPods nedir?, AirPods nasıl kullanılır?, AirPods nasıl bağlanır? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda paylaşalım.

Bilindiği üzere iPhone 7 ile birlikte Apple 3.5mm kulaklık girişini iptal etti. Onun yerine ise Lightning girişi gelmiş oldu. Yani şarj kablosu girişi türünde. iPhone 7 ve Plus versiyonlarında gelen EarPods veya adaptörün aynı anda kullanılması ile müzik dinleyip şarj etmek mümkün değil. Fakat AirPods ile aynı anda müzik dinleyip telefonu şarj etmek mümkün.

Apple’nin kablosuz kulakları olan AirPods, EarPods ile benzerlik taşıyor fakat kablosuz ve kulaklık üzerinde tuşları bulunmuyor.

AirPods iPhone’a kolay şekilde bağlanabiliyor. Yapılması gereken tek şey, AirPods kutu kapağını açıyor ve iPhone yakınına tutuyoruz. iPhone ekranına gelen bağlan seçeneğine basıp işlemi bitiriyoruz.

AirPods denildiği zaman akıllara gelen ilk sorulardan birisi de Siri ile kullanılıyor mu? Cevabı evet. AirPods içindeki ivmeölçer ile herhangi bir kulaklığa iki defa dokanırsanız Siri otomatik olarak devreye giriyor ve konuşma başladıktan sonra AirPods mikrofonları aktif ediliyor. Ayrıca noise cancelling özelliği yani gürültü azaltma sayesinde sesler kaliteli şekilde aktarılıyor.

AirPods, Apple’ın açıklamalarına göre iOS 10, watchOS ve macOS Sierra yüklü tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Donanım açısından belli bir kriter gözetmeksizin desteklenen cihazların tümünde rahatlıkla kullanılabilir.

Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor?

Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor?

15 Aralık 2017
WordPress Admin Logosunu Değiştirmek

WordPress Admin Logosunu Değiştirmek

28 Haziran 2017
Web Tabanlı Yazılım Nedir?

Web Tabanlı Yazılım Nedir?

28 Nisan 2017
Android Telefondan RAR Dosyası Nasıl Açılır?

Android Telefondan RAR Dosyası Nasıl Açılır?

26 Aralık 2017