Facebook Hesabı Nasıl Silinir?
23 Ekim 2017

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Hayatımıza 2011 yılından sonra aktif bir şekilde giren Facebook kısa sürede herkesin ilgi odağı haline geldi, arkadaş ekleme ve başkalarıyla rahatlıkla iletişime geçmemiz konusunda bizlere yardımcı olan Facebook kısa sürede bu şekilde büyüdü. Kısa sürede büyümesine nazaran kendi geliştirmelerini sürekli arttırmakta olan Facebook 2017 yılında yeni getirmiş olduğu güncellemeler sonucunda artık hesap dondurma ve hesap silme özelliğini aktif hale getirdi. Bugün ise sizlere özel olmak suretiyle Facebook hesap silme işleminden bahsedeceğim. Sizlerde böylelikle Facebook hesap silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Öncelikle belirtilmeli ki Facebook hesabı silindiğinde hiçbir şekilde silinen hesap geri getirilemez. Bundan dolayı bu işlemi yapmadan önce dikkatli bir şekilde karar vermek gerekir çünkü geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Facebook hesabını silmek için yapılması gerekenler ise oldukça basit 6 adımda gerçekleştirilir.

Hesap Silme Adımları

  1. Öncelikle Facebook hesabına giriş yapılır.
  2. adımda ise sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesine tıklanır.
  3. adımda burada bulunan yardım arama kutucuğuna ‘’hesap kalıcı silme’’ yazılır.
  4. adımda ise ‘’bize bildirin’’ seçeneğine tıklanır.
  5. adımda açılan hesap silme butonuna tıklanır.
  6. ve son adımda ise Facebook hesabını silmek için ‘’hesabı sil’’ butonuna tıklanır ve açılan pencerede şifre ve güvenlik kodları girilerek işlem tamamlanmış olur.
  • Facebook hesabınızı sildikten sonra Facebook hesabınızı geri getiremezsiniz.

Facebook Hesap Silme Linki

Facebook hesabınızı hemen silmek istiyorsanız sizlerde ilk olarak https://www.facebook.com/help/delete_account adresine giderek buradan hesabımı sil seçeneğine dokunarak kalıcı olarak Facebook hesabınızı silebilirsiniz. Facebook hesabınızı sildikten sonra arkadaşlarınız sizlere mesaj gönderemez ve bir daha hesabınıza giriş yapamazsınız.

 

WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak

WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak

29 Ekim 2017
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak

WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak

28 Eylül 2016
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

31 Temmuz 2017
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir?

WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir?

14 Kasım 2017