Facebook Hesap Çalmak Mümkün Mü?

Facebook Hesap Çalmak Mümkün Mü?
Merak Ettiklerim

Facebook hesabı çalmak bir çok insanın uğraştığı ancak çok az insanın yapabildiği bir iştir. Facebook hesaplarını çalmak kolay bir iş olsaydı zaten kimse tek bir hesabı yıllarca kullanamazdı. Facebook hesabında hesap adını ve soyadını yazarak direk sizlere o hesabın şifresini veren bir program henüz icat edilmedi. Ancak bazı şifre kırma programları ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Bir şifreyi deneme yanılma yolu ile türlü kombinasyonları bir araya getirerek aradığınız şifreyi bulacak programlar var. Ancak bu programlar belli bir düzeyde ustalık gerektiriyor. Şifre kırma programları ile facebook şifrelerini kırmak mümkün olabilir ya da kombinasyonları bir araya getirerek kişilerin şifreleri bulunabilir.

Facebook Şifresi Çalma Programları

Bir diğer şifre çalma yöntemi de mail adreslerine gönderilen virüs içerikli maillerdir. Bu mailleri açtığınız anda bilgisayarınızın içerisine girecek olan virüs karşı tarafa sizin bilgisayarınızdaki tüm bilgilere erişimi kolay bir hale getiriyor. Bu nedenle çalan taraf olsanız da olmasanız da mutlaka mail adreslerinize gelen her maili açmayın. Mail içerisinde gönderilen fotoğraflar, çeşitli yazılar bir takım virüsler içeriyor olabilir. Bu virüsler bilgisayarın içerisinde girdiği anda her türlü özel dosyalarınıza ve çeşitli şifre bilgilerinize erişilmesini daha da kolay hale getirerek bilgisayarınızı ve şifrelerinizi korumasız bırakıyor. Bu durum facebook içinde geçerlidir. Bir diğer şifre çalma ya da bulma yöntemi ise karşı tarafın mail adresini biliyorsanız şifre unuttum yöntemini kullanarak hesabına erişmek oluyor. Bu biraz zordur ve sizin çok uğraşmanıza neden olacak.

Facebook Şifresi Nasıl Kırabilirim?

Facebook şifresi çalmak için net bir program yok. Farklı şifre kırma programları deneyebilirsiniz ya da karşınızdaki kişi tanıyorsanız deneme yanılma yöntemi ile şifresini almaya çalışabilirsiniz. Facebook sürekli güvenlik açıklarını kapatan bir ağa sahip. Bu nedenle eski programlar çok fazla sizin işinize yaramayacak. Facebook şifresi kırmak için profesyonel programlar kullanmanız gerekiyor. Kendi şifrenizi başka hackerlere kaptırmadan en güvenilir şekilde karşı tarafın şifresine erişme yöntemi deneme yanılma olacak. Şifremi unuttum kısmından girerek size sorulan sorulara cevap verip güvenlik adımlarını geçerek gösterilen kişileri tanımanız neticesinde facebook sizlere şifreyi verebilir. Zor bir yöntem olsa da deneyebilirsiniz.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar