Facebook'ta Arapça Yorumları Engellemek
10 Ekim 2017

Facebook'ta Arapça Yorumları Engellemek

Farmville’den sonra büyük çöküşe geçmiş olan Facebook artık eskisi kadar kullanılmasa da yine de günümüzde sıkça uğramış olduğumuz siteler arasında yerini almaktadır. Özellikle Facebook’ta bir sayfa yöneticisiyseniz veyahut büyük markaları temsil ediyorsanız bu gibi durumlarda Facebook’u ister istemez her gün kullanıyorsunuz. Sayfa yöneticilerin son 2 yıldır yaşamış olduğu sorunlardan biri olan Facebook’taki Arapça yorumlar paylamış olduğumuz gönderilerde görüntü bozukluğuna ve yorum sıralamasının bozulmasına neden olmaktadır. Bu durum saygı değer din kardeşlerimizin aktif bir şekilde Facebook kullanmasıyla birlikte eskisine nazaran daha fazla bir yoğunluğa neden olmuş durumda. Peki, bu durum karşısında neler yapılmalıdır? Facebook’ta Arapça yorumlar nasıl engellenir? Facebook’ta istenmeyen yorumları filtrelemek için neler yapılmalıdır?

Facebook’ta Arapça yorumları engellemek için bütün Arapça harflerini ve bağlaçlarını yasaklı kelimeler listesine harf olarak eklemeniz durumunda Arapça yorum yapan kişileri direk olarak engellemiş olacaksınız. Bunun için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

  1. Hangi Facebook sayfanızda Arapça yorumlarını engellemek istiyorsanız o Facebook sayfasını açınız ve üst kısımdan Facebook sayfanıza ait olan Ayarlar işaretine tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen ayarlar kısmından Sağ bölümdeki Sayfa Moderasyonu (9. sıradaki) seçeneğine tıklayınız.
  3. Karşınıza bir adet kutu açılacaktır bu kutuya hangi sözcükleri içeren gönderileri veya yorumları engellemek istiyorsanız o sözcükleri, harfleri ve kelimeleri girmeniz durumunda Arapça yorumları engellemiş olursunuz.
  4. Bu kısma engellemek istediğiniz kelimeleri, sözcükleri, harfleri virgül ile ayırarak girmeniz durumunda sayfanız eskisine nazaran daha az Arapça yorumlara maruz kalacaktır.

Arapça Harfler

‎ب‎,ت‎,ث‎,ج‎,ح‎,خ‎,د‎,ذ‎,ر‎,ز‎,س‎,ش‎,ص‎,ض‎,ط‎,ظ‎,ع‎,غ‎,ف‎,ق‎,ك‎,ل‎,م‎,ن‎,و‎,ه‎,ي‎,ﺎ‎,ﺐ‎,ﺖ‎,ﺚ‎,ﺞ‎,ﺢ‎,ﺦ‎,ﺪ‎,ﺬ‎,ﺮ‎,ﺰ‎,ﺲ‎,ﺶ‎,ﺺ‎,ﺾ‎,ﻂ‎,ﻆ‎,ﻊ‎,ﻎ‎,ﻒ‎,ﻖ‎,ﻚ‎,ﻞ‎,ﻢ‎,ﻦ‎,ﻮ‎,ﻪ‎,ﻲ‎,ﺒ‎,ﺘ‎,ﺜ‎,ﺠ‎,ﺤ‎,ﺨ‎,ﺴ‎,ﺸ‎,ﺼ‎,ﻀ‎,ﻄ‎,ﻈ‎,ﻌ‎,ﻐ‎,ﻔ‎,ﻘ‎,ﻜ‎,ﻠ‎,ﻤ‎,ﻨ‎,ﻬ‎,ﻴ‎,ﺑ‎,ﺗ‎,ﺛ‎,ﺟ‎,ﺣ‎,ﺧ‎,ﺳ‎,ﺷ‎,ﺻ‎,ﺿ‎,ﻃ‎,ﻇ‎,ﻋ‎,ﻏ‎,ﻓ‎,ﻗ‎,ﻛ‎,ﻟ‎,ﻣ‎,ﻧ‎,ﻫ‎,ﻳ

Yukarıdaki alanı kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

19 Kasım 2017
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

19 Ekim 2017
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?

WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?

23 Ağustos 2016
Facebook Messenger Gizli Mesajları Göstermek

Facebook Messenger Gizli Mesajları Göstermek

24 Ağustos 2016