Facebook'ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?
13 Kasım 2017

Facebook'ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Genellikle Snapchat uygulamasında denk gelmiş olduğumuz bu hikaye özelliği artık Instagram’dan sonra Facebook’ta da yerini aldı. Ve artık günümüzde Facebook’ta hikaye gönderme özelliği aktif oldu. İsteyen her kullanıcı Facebook’ta hikaye paylaşabilmektedir, peki Facebook’ta hikaye paylaşımı nasıl yapılır? Facebook üzerinden hikaye gönderimi için, facebook sitesine üye olup giriş yapmak gerekmektedir. Facebook uygulamasına giriş yapıldıktan sonra, arama kısmının altında facebook’ta bulunan kayıtlı arkadaşların ana sayfada paylaşım yaptığı, hikayelerin göründüğü bölüm karşımıza çıkmaktadır. Facebook’ta hikaye paylaşımında bulunmak için ekran kenarının sol kısmında tutup parmağı sağ tarafa doğru kaydırma yöntemiyle, yukarı tarafta bulunan ” your story” senin hikayen bölümü sayesinde hikaye paylaşımında bulunulabilir.

Fcebook hikaye ipuçları nelerdir?

Hikaye izlemek için ekranın sol tarafına yakın parmaklar sağ tarafa çekilir, daha sonra farklı bir kişinini hikayesini izlemek için ise parmaklar sol tarafa çekilir. Atılan hikayeler en fazla 60 saniye görülebilir. Facebook hikaye devre dışı bırakmak mümkün mü? Facebook’ta şu an hikaye bölümünü devre dışı bırakılması olanaksız olmakla birlikte ileriki ay veya yıllarda bu konu üzerine çalışmalar planlanmaktadır. Sizlerde bu şekilde kısa sürede Facebook’ta hikaye paylaşımında bulunabilirsiniz. Facebook’ta paylaşılan her hikayeler 24 saat içerisinde sistem tarafından kalıcı olarak silinmektedir. Ve atmış olduğunuz hikayeler tekrar tekrar 60 saniye kadar görüntülenebilmektedir.

Facebook Sayfa Adıyla Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Facebook hikayeler özelliği normal profillerden sıçlayıp sayfalarında hikaye paylaşma özelliğini sundu. Peki, Facebook sayfasından hikaye nasıl paylaşılır? Facebook sayfanız var ise ve hikaye paylaşmak istiyorsanız bunun için sayfanızın ilk etapta “Onaylanmış” olması gerekmektedir. Sayfanızda mavi tik işareti var ise sizlerde yeni gelen özellikleri kullanarak sayfanızın adını kullanarak Facebook’ta hikaye paylaşımlarında bulunabilirsiniz.

Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

07 Ağustos 2017