HTC One X9 Özellikleri
07 Eylül 2017

HTC One X9 Özellikleri

HTC nin yeni amiral gemisi One X9 geçtiğimiz günlerde duyuruldu. HTC One X9’un özellikleri resmi olarak onaylandı birazdan bunlardan bahsedeceğiz ve biraz da ülkemizde satışa sunulduktan sonra ki tahmini fiyatını da sizlere söyleyeceğiz. Daha önce resmi bir duyuru yapılmadan önce HTC One X9 hakkında bir çok dedikodu duyuyorduk hakkında bir çok özellikler ve bir çok görsel sunuluyordu. Bu haberimizde hepsi hakkında bilgiler vereceğiz ve elimize yeni görsellerde ulaştı bunları da sizlere paylaşacağız.

Daha önce bir çok adını duyduğumuz HTC One X9 bu sefer Çin tarafından onay sertifikası alırken gördük. Çin tarafından HTC nin yeni amiral gemisi onaylanırken adının One X9 olduğunu söylediler ve bu durum ile beraber üst seviye bir telefon olacağını anlamış olduk.

HTC One X9 Özellikleri

Daha önce orada burada duyduğunuz özellikleri unutun, HTC One X9 özellikleri kesin duyurduğunu ve bu resmi özellikleri hemen sizlerle paylaşalım. One X9 özellikleri ilk olarak ekran özelliği ile başlayalım, ekran olarak 5.5 gibi büyük Full HD bir ekran tercih edilmiş, ekran IPS özelliğini de destekliyor. İşlemci özelliklerini söylemek gerekirse gerçekten iyi bir işlemcisi var 2.2 GHz gibi bir frekans hızına sahip ve bu işlemci tam tamına 8 çekirdekli.

İşlemci özelliklerini de verdikten sonra sıra RAM özelliklerine geldi, ram boyutu olarak 2 GB tercih etmişler. HTC One X9 un hafıza boyutu ise 16 GB olarak kesinleşmiş durumda. Ayrıca microSD kart desteği sayesinde hali hazırdaki hafıza boyutu yetmeyen kullanıcılar için bu özelliği sayesinde artırılabilir bir hafızaya sahip.

Telefonun kendi dış özelliklerinden de bahsedecek olursak 7.99 mm gibi bir kalınlığa sahip yani yarım santimden biraz fazla 1 cm ye yakın bir kalınlığı var. Telefonun ağırlığı bakımından bakacak olursak normal telefonlar gibi bir ağırlığı var gibi görünüyor tam tamına 174 gram gibi bir ağırlığa sahip. Uzun ömürlü bir kullanışı da olduğunu söylemek lazım gerçekten pil özellikleri iyi. Pilin uzun ömürlü olması 3.000mAh gibi bir bir pili var. Çin’den çıkan sertifikaya göre 5.0.1 Lolipop Android işletim sistemine sahip. Ama çıkana kadar Android 6.0 Marshmallow sürümüne de geçebileceğini düşünüyoruz.

Kamera özelliklerinden de bahsedecek olursak 13 MP çözünürlüğü ile arka kamerayı destekliyor. X9 un ön kamarasının özelliği ise 5MP ultrapixel gibi bir özelliği ile destekliyor. UltraPixel derken bu selfie çekenler için çok ideal bir telefon ön kamerasının kalitesi gayet iyi bir özelliği olduğunu söylemek gerek.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

07 Haziran 2017
iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

28 Kasım 2017
Biyometrik Güvenlik Nedir?

Biyometrik Güvenlik Nedir?

01 Ağustos 2017
WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?

WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?

06 Temmuz 2016