İnternetten Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

İnternetten Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
Merak Ettiklerim

Eğer bir ticaret ile uğraşıyorsanız sosyal medyayı iyi takip etmeniz gerekmektedir, sürekli bir arayış içinde olun sabahın köründe dükkanınızı açıp dükkanın önüne oturup geçen giden insanların g*tlerine bakacağınıza herkesin kullandığı sosyal medyayı iyi bir şekilde sizlerde kullanın. Sosyal medyayı sürekli üremek – çiftleşmek için kullanmayın, bırakın zaten onu yapan kişiler var siz bu kişileri baz alıp bu kişiler üzerinden para kazanmaya bakın. Sosyal medyayı, özellikle şuan günümüzde popüler olan Instagram uygulamasında faal olmaya çalışın ve Instagram üzerinden ürünlerinizi tanıtıp kısa sürede marka olmayı hedefleyin. Bu aşama ilk zamanlarda sıkıcı gelse de zamanla dönüşü oldukça size güzel kazançlar sağlayacaktır. Bunun haricinde, ürünlerinizi büyük E-Ticaret sitelerinde satmaya çalışın küçük esnaf olsanız dahi internetten bütün dünyaya erişebilirsiniz.

Instagram’da Nasıl Ürün Satabilirim?

Gerçekten büyük kitleye Instagram kullanarak erişebilirsiniz, Instagram’ı sadece ticaret için kullanın diğer şekilde sadece bu uygulama size zaman kaybettirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Şuan Instagram’da faal bir şekilde butik hesaplar mevcut, bu butik hesaplar nasıl uğraşmadan, osura osura müşteri bulabiliyorsa sizlerde bulabilirsiniz. Örneğin bir börek salonunuz var ve sadece sabahları işe giden kişiler için satış yapıyorsunuz öğleden sonra dükkanınızı 1-2 müşteri için açık tutmak yerine kapatıyorsunuz ve aklınızdaki düşünce de eminim “günde 45 – 50 TL kar etsem bana yeter” şeklindedir. Böyle düşünmek yerine daha fazla müşteri çekerek daha fazla kazanın ve bir gün tam anlamıyla kendi işinizin patronu olun, kendinize ait daha fazla elemanlarınız olsun dünyaya açılın ve börek ticareti yapıp bir an önce Türkiye’den kaçın.

Böreğin neyini satalım, deli misin?

Tek yapmanız gereken bulunduğunuz dükkanda bir kaç dekorasyon çalışması yapmak tahtadan renkli masalar koymak ve daha sonrasında böreklerin 4-5 tane fotoğrafını çekip Instagram’da paylaşmak yeterli olacaktır. Birçok para harcamasını bilmeyen insan eminim Türkiye’nin bir ucundan sizin böreklerinizi yemeye gelecektir. Türkiye’de marka olmuş veya marka olmaya başlamış olan esnaflara bakın, onlarda sosyal medyayı kullanıyor değil mi? Yoksa parayı bulup arsa mı alıyor?

Swarm Uygulamasını Kullanın

Popüler olmaya yüz tutan bir diğer uygulamada Swarm uygulamasıdır, haftada 1 gün dışarı çıkan saykodelik kişiler tarafından faal bir biçimde kullanılan Swarm uygulamasına kendi işletmenizi ekleyin ve bu durum zamanla fark edilmenizi sağlanacaktır. İşletmenize gelen kişiler yer bildirimi yaparak sizin reklamınızı başkalarına kendileri yapmış olacaktır. Ve akıllarda şu düşünce zamanla üreyecektir;

“aaa geçen gün Feriha’da bu cafeye gitmişti, bugünde Burcu gitti önümüzdeki günlerde bende gideyim bakayım nasılmış börekler..”

İşletmenize Ait Bir İnternet Sitesi Olsun

Bugün her yeni doğan bebeğin bile bir internet sitesi varken neden sizin işletmenize ait bir internet sitesi yok ki? Hemen işletmenize bir internet sitesi kurarak reklamınızı Google üzerinden yapabilirsiniz.

Asla pes etmeyin, diğer esnaflardan farklı olun ve babet çorap giyip beyaz pantolon ile dışarı çıkmayın.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar