LG G6’da Parmak İzi Sensörü Nasıl Kurulur?
22 Mart 2017

LG G6’da Parmak İzi Sensörü Nasıl Kurulur?

LG G6 öncesi şirketler telefon modellerinde kullandıkları parmak izi okuyucuları genelde ekranın ön kısmı veya kilit düğmelerinde kullanıyordu. Fakat yapılan anketler ve araştırmalar sonucu gösterdi ki parmak izi sensörünün en uygun olduğu yer telefonun arka kısmı olduğu belirlendi. LG ise kullanıcı kolaylığını ve farklı tasarım bakımından parmak izi sensörünü telefonun arka kapağına yerleştirdi.

LG G6 parmak izi sensörü cihazın arkasında bulunuyor. Kullanım kolaylığı ve farklı bir hava katılması açısından tam işaret parmağının denk geldiği kısma sensör konmuştur. Kullanıcıların rahatlığı için telefon ele alındığı anda parmak izi okunur ve telefon kilidi otomatik açılır. Sensöre dokanıldığı an ekran direk olarak aktif hale gelir. Bununla birlikte hemen akla LG G6 parmak izi sensörü nasıl kurulur? sorusu geliyor.

LG G6 parmak izi sensörü kurmak için öncelikle bildirim ekranına ulaşmamız gerek. Bunun için üst kısımı aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sonrasında sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesinden genele basın. Burada karşımıza gelen parmak izleri ve güvenlik alanını seçin. Ardından parmak izlerine dokunun ve parmak izi ekleye basın. Gelen arayüz ekranında parmak izi belirleninceye kadar bekleyin. Parmak izi algılama ve tanımlamada ilk aşamada sıkıntılar çıkabilir bunun için sürekli olarak denemelere devam edin. Sensör parmağınızı taradıktan sonra otomatik olarak kayıt edecektir. Son olarak yapmanız gereken telefonu elinize aldığınız zaman işaret parmağınız tam sensör üstüne gelecek ve telefon kilidi oto açılacaktır.

Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır?

Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır?

29 Ağustos 2017
Bip Messenger Uygulaması Nedir?

Bip Messenger Uygulaması Nedir?

03 Temmuz 2016
PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır?

PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır?

28 Haziran 2017
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

07 Ekim 2017