Paketleme ve Streçleme Makineleri
Tanıtımlar

Paketleme ve Streçleme Makineleri

Paketleme makineleri endüstriyel ürünlerin dağıtıma çıkmasından önce gerçekleştirilen bir işlemdir. Paketleme makineleri streçleme ve kapama işlemlerine göre modellere sahiptir. Her cihaz farklı seçeneklerde kullanıma sahip olmasının yanı sıra oldukça yüksek kalitede saçılan makineler firmanın satış katalogunda bulunur.

Paketleme Makine Modelleri

İtalyan bir grup olan Fabbri son model paketleme ürünleri için  dikkat çeken özellikleri bir araya getirmiştir. Bu ürünler paketlerken kuru ya da ıslak olması, paketlenecek ürün kategorisi ve işlem sırasındaki çalışma hızlarına göre ayrılmıştır. Fabbri paketleme makinesi A 75/95 PIU streç makinesi, A 55 PIU streç makinesi, A 38 PIU streç makinesi, ELİXA 35 streç makinesi, ELIXA 30L streç makinesi, gazlı tabak kapama makinesi XPEED5 ve gazlı tabak kapama makinesi XPEED1 gibi benzeri birçok model satışa sunulmuştur.

Paketleme Makinelerinin Özellikleri

Paket yapmak ve ambalaj oluşturmak için kullanılan makineler için detaylı özellik listesi mevcuttur. Paketleme makinesi almak isteyen kuruluşlar da bunları dikkate alarak seçim yapmalıdır. Paketleme hızları, paketlemede kullanılan özellikleri farklı olan bu modeller için örnek verirsek gazlı tabak kapama makinesi XPEED1 hazır tabaklarda yer alan gazların değişimini sağlayarak bariyerli bir fim ile kaplama mantığında çalışan ve deniz ürünlerinden unlu mamüllere, perakende ürünlerinden sebze meyveye kadar çeşitli alanda ambalajlamada kullanılabilir.

Paketleme Makinesinin Avantajları

Bu cihaz sayesinde ambalajı yapılan bir ürün uzun süre dayanacak biçimde saklanabilir. El değmeden hazırlandığı için sterildir ve sağlık açısından da oldukça güvenlidir.

Bu yazı; UCGE.COM.TR’deki yazılardan ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar