Snapchat Kullanıcı Engellemek
12 Mayıs 2017

Snapchat Kullanıcı Engellemek

Snapchat uygulaması son zamanlarda getirmiş olduğu yeni efektler sonucunda günümüzün gençleri tarafından çok kullanılan uygulamalardan biridir, birçok ünlünün son durumlarını Snapchat üzerinden onları takip ederek bilgilenebilirsiniz. Snapchat uygulaması kendine has özellikler sayesinde herkesin ilgi odağı haline geldi ve şuan hem Google Play marketlerinde hemde İOS marketlerinde en çok indirilmeye sahip olan uygulamalar arasında yerini almış durumda. Peki, kısa sürede bu kadar çabuk büyümekte olan Snapchat uygulamasında bizleri rahatsız eden kullanıcılar var mıdır? Herkesin kolaylıkla üye olabildiği Snapchat platformu son zamanlar istemediğimiz kişilerin sıkla uğramış olduğu mekanlar haline geldi. Bu durumda bu kişilerden kurtulabilmek için kullanıcı engelleme yaparak bu kişilerden çok rahatlıkla kurtulabiliriz. Peki, Snapchat’te bir kişiyi nasıl engelleyebiliriz?

Snapchat kullanıcı engellemek için yapılması gerekenler şunlardır.

  1. Uygulamayı açın ve ekranın üst tarafında bulunan hayalet simgesine tıklayın.
  2. Önünüze çıkan ekranda arkadaşlarım seçeneğine arkadaş listenizi açın ve engellemek istediğiniz kişiyi bulun.
  3. Açılan bölümünde ayarlar yazan yere dokunun ve genel ekrandaki engelleme butonuna tıklayarak o kişiyi engelleyin.

Engelleme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

  • Unutmayın snapchat uygulamasında bir kişiyi engellediğinizde o kişiye şu kişi sizi engelledi diye bir bildirim kesinlikle gelmez ve engellemiş olduğunuz kişi bu durumdan kolay bir şekilde haberdar olabilir. Unutmayın aşırı kullanım size zararları olabilir.
  • Engellemiş olduğunuz kişi tekrardan Snapchat uygulamasına kayıt olabilir ve size tekrardan mesaj atabilir, takip isteği gönderebilir bu durum için o kişiyi tekrardan engellemeniz gerekmektedir.
  • Snapchat uygulamasında o kişi sizi takip ediyor ve siz de o kişiyi engellerseniz o kişinin sizin takip etme işlemini bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Messenger Gizli Mesajları Göstermek

Facebook Messenger Gizli Mesajları Göstermek

24 Ağustos 2016
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

27 Aralık 2017
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?

Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?

11 Eylül 2016
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

19 Ekim 2017