Son Zamanlardaki En Popüler Oyunların Kategorisi
04 Ekim 2017

Son Zamanlardaki En Popüler Oyunların Kategorisi

Uzun yıllardan beridir her yaş gurubundaki insanların dikkatini çeken dövüş oyunları zaman geçtikçe artmıştır. Küçük büyük demeden herkesin oynamış olduğu bu oyunlar, son derece eğlencelidir. Oyunu oynayan kişiler oyunlarda kendilerini kaybettiklerini ve misyon atladıkça heyecanın, gerilimin arttığını belirtmektedirler.

Dövüş Oyunları Oyun Serileri

Talebin fazla olması nedeniyle günümüzde oldukça fazla dövüş oyunları serisi vardır. Dövüş oyunu serilerini bitiren kişiler bu serileri düzenli olarak takip etmekte ve serinin yeni oyunu çıkar çıkmaz gidip o oyunu almaktadır. Dövüş oyunları oynayan kişilerin genellikle bir favori oyun serisi vardır ve bu oyun serisini devamlı olarak takip etmektedir.

Dövüş oyunlarını bu kadar önemli kılan en önemli özellik bu oyunların grafiklerinin muhteşem olmasıdır. Bazı dövüş oyunları hatta insanlara hipnoz etkisi yaratarak, sanki gerçekmiş gibi bir etki yaratmaktadır. Bu oyunları oynayan kişiler genellikle zamanın nasıl geçtiğini anlamaz ve sadece oyunda misyon geçmek için uğraşır. Örn: Street Fighter

Dövüş Oyunları İçeriği Nasıl İşleniyor ?

Genellikle bütün dövüş oyunları misyonlar atladıkça ve yeni misyona geçtikçe karşımıza yeni karakterler çıkar. Gittikçe zorlaşan misyonlarda karşımıza çıkan her karakterin kendine özgü yeni bir özelliği ve yeteneği vardır. Bu yeni karakteri yenmek ve misyon atlamak için karakterinizi son derece geliştirmeli ve parmaklarınız hızlı olmalıdır.

Bazı dövüş oyunları filmlere uyarlanmıştır veya bazı televizyon programlarına uygun bir şekilde yapılmıştır. Bu oyunlarda meşhur film ve dövüş yarışmaları karakterleriyle karşılaşabilirsiniz. Favoriniz olan kahramanla dövüşebilir karakterinizi olağanüstü bir seviyeye getirebilirsiniz.

Dövüş Oyunlarının Avantajları

Uzun yıllardan beridir kişiler tarafından benimsenmiş olan dövüş oyunları günümüzde oldukça fazla talep edilen oyun kategorisindedir. Bu oyunları bu kadar özel kılan ve kişilerin bu kadar çok talep etmesinin asıl nedeni, oyunun oyunculara sunmuş olduğu avantajlardır.

  • Günümüzde dövüş oyunları oynayan, oyunculara oldukça kusursuz ve gerçeğe son derece yakın grafikler sunmuştur. Bu, oyunları özel kılan en önemli özelliklerden biridir. Kişiler oyun oynarken kendilerini oyunun içindeymiş gibi hissederek, çeşitli duygulara kapılmaktadır ve buda oyuna olan talebi arttırmaktadır.
  • Oyunlarda genellikle maksat önüne gelen rakipleri yenerek para kazanmaktır. Bu para ile karakterinize çeşitli aksesuarlar alabilir, dövüş yerini değiştirebilir ve kendinize özel yeni bir karakter geliştirebilirsiniz. Genellikle bu oyunu oynayan kişiler sıfırdan yeni bir karakter geliştirmektedir. Bu karakteri çeşitli özellikler vererek, savaşlarda karakterinin her zaman galip olmasını sağlamaktadırlar. Ardından oyuncular, karakterlerinin dış görünüşünü seçerek ona çeşitli giysiler giydirmektedir. İsteğe uygun olarak takılar da takabilirsiniz. Dövüş oyunlarında eldivenler veya ellere sargılı bezler de, alabilirsiniz. Dövüşeceğiniz yeri de, isteğinize uygun olarak, istediğiniz şekilde baştan yaratabilirsiniz. Bu özellikler oyun serilerine göre değişmektedir. Gün geçtikçe dövüş oyunlarına daha yeni özellikler gelmektedir ve bu özellikler sayesinde oyuncular, oyunu daha da, beğenmektedir.
  • Dövüş oyunları karakterleri genellikle dövüş yarışmalarındaki kişilerdir. Bu yarışmaları izleyen kişilerin her birinin favori edindiği bir kahraman vardır. Favori kahramanını seçen kişiler bu kişinin fiziksel özelliklerini ve dövüş tekniklerini kullanarak karşılarındaki rakibi yenmektedir. Kahramanların yarışmadaki şarkılarını ve giyimlerini de, sunan dövüş oyunları, oyuncuların gönlünde taht kurmayı başarmıştır.
  • Dövüş oyunları uzun süreli oyunlardır ve misyon sayısı oldukça fazladır. Oyuncuların en büyük şikayetlerinden biri olan misyon ve level azlığı dövüş oyunları için söz konusu değildir.

Birçok kişi zamanının çoğu kısmını bilgisayar başında geçirmektedir ve oyun oynamaktadır. Uzun müddetli oyun oynayan bu kişiler, oyunların erken bitmesi yerine daha uzun süre olmasını istemektedir. Dövüş oyunlarının sunmuş olduğu bu avantaj sayesinde oyuncular daha uzun müddetli bu oyunu oynayabilmektedir.

Dövüş Oyunlarının En Sevilen 5 Oyun Karakteri Kimlerdir ?

Dövüş oyunlarının En sevilen ve en çok oynanan oyunların başında, Scorpion – Mortal Kombat, Terry Bogard – King of Fighter – King – Tekken, Batman – Injustice, Chun Li – Street Fighter karakterleri bulunmaktadır.

 Dövüş Oyunlarını Kimler Oynayabilir?

Dövüş oyunları günümüzde oldukça fazla oyun şirketi tarafından üretilmektedir. Üretilmiş olan bu oyunlar yaş guruplarına göre ayrılmaktadır. Bazı dövüş oyunları 7+ iken, bazı dövüş oyunları ise oldukça fazla şiddet içerdiği için 22+ veya 18+  kişilere uygun görülmüştür. Dövüş oyunlarının bu şekilde kategorilere ayrılması sayesinde insanların psikolojisi bozulmamakla beraber, anne ve babalar da çocuklarını şiddet ve korku içeren sahnelerden koruyabilmektedir. Genelleme yapacak olursak dövüş oyunları her yaş gurubu için ayrılmış olup, her yaş gurubundaki kişiler tarafından oynanabilir.

Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır?

Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır?

29 Ağustos 2017
Bip Messenger Uygulaması Nedir?

Bip Messenger Uygulaması Nedir?

03 Temmuz 2016
PHP Site Hackleme Nasıl Yapılır? Çözümü Nedir?

PHP Site Hackleme Nasıl Yapılır? Çözümü Nedir?

09 Temmuz 2017
DDoS Saldırılarının Geleceği Etkilemesi

DDoS Saldırılarının Geleceği Etkilemesi

11 Mayıs 2017