Türkiye Lokasyonlu En İyi Hosting Firması Hangisidir?
05 Temmuz 2016

Türkiye Lokasyonlu En İyi Hosting Firması Hangisidir?

Günümüzde internet artık vazgeçilmez olmuş durumda, kendimizi bizleri oyalayan sosyal medyadan veya oyunlardan kopardığımız vakit ilk iş olarak internete girip bir şeylere bakmak oluyor. İnternette yer alan siteler sayesinde keyifli dakikalar geçirebiliyor ve şuan olduğu gibi yeni bilgilere ulaşabiliyoruz. Bunun haricinde bizlere bilgiler sunmakta olan her internet sitesinin birçok ihtiyacı olmaktadır tıpkı yeni doğan bebekler gibi.

Her doğan bebek için nasıl bez, süt, mama, biberon gerekiyorsa internette her açılan internet sitesinin de buna benzer Ram, Disk, barınma ve korunma gibi birçok ihtiyaçlara gerek duyulmaktadır bu ihtiyaçlar karşılandıktan sonra o siteye erişim anca o vakit sağlanabilmektedir. Tabi bunları siz karşılamıyorsunuz, her gireceğiniz site için sitenin sahibine herhangi bir kullanım ücreti ödemiyorsunuz bunun aksine o siteye bir nebze dahi olsa zarar veriyorsunuz.

Sitenin aktif bir şekilde çalışması için, sizlerin o siteye erişim sağlayabilmeniz konusunda sitenin alt yapısını oluşturan Hosting sayesinde erişimleriniz daha kolay ve daha hızlı oluyor. Bunun üzerine sizlere uzun zamandır severek kullandığım ve fiyatlarını hep uygun bulduğum firmalardan biri olan Güzel Hosting firmasıyla nasıl tanıştığımı anlatmak isterim.

Güzel Hosting ile Nasıl Tanıştım?

2012 yılında kurmuş olduğum siteler büyüdükçe ihtiyaçları da biz insanoğlu gibi artıyordu o zamanlar Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışıyordum ve büyük firmalar olduğu için fiyatları da oldukça yüksek olduğundan dolayı bir süre sonra bütçede sorunlar yaşamaya başladım. Mevcut sitelerime iyi gelmeyen firmalardan sonra yine bir forum’da tavsiye üzerine Güzel Hosting ile tanıştım ve ilk hizmetimi 29.03.2013 tarihinde almışım.

3 yıldan daha fazla süredir küçük sitelerim için Güzel Hosting firmasıyla çalışmaktayım bugüne kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım ve karşılaşılacağına da inanmıyorum.

Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanmış olduğunuz yazılım ve sitenizin genel durumuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır bunun haricinde de Hosting firmasına ait olan yorumları, satışlarını, sosyal medya hesaplarını, daha önceden yapmış olduğu kampanyalarını, müşterilerine nasıl davrandığına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

 • Tekil ve küçük olan siteleriniz için sizlere ne kadar CPU kullanım limitlerini sunduğuna dikkat edin.
 • Farklı IP adresi sağlamıyor ise uzak durun.
 • Müşteri yorumlarını mutlaka okuyun ve Hosting alırken mutlaka forumlarda konular paylaşın ve başkalarına danışın.
 • Ek trafik alabilme, ek disk ve ek IP adresinin alınıp alınmadığını kontrol edin.
 • Eğer Web dünyasına yeni katıldıysanız Cpanel imkanlarının olup olmadığını öğrenin.
 • Fiyatlarının uçuk olduğu firmalardan uzak durun ve ayrıca sadece yıllık alım izini veren firmalardan hemen kaçın.
 • Lokasyon’a dikkat edin, Türkçe olan siteler için yurt dışı lokasyon hostingler almamaya özen gösterin.
 • Aylık trafiğin diplerde olmamasına özen gösterin.

Türkiye En İyi Hosting Firma Tavsiyeleri

Aşağıdaki listelerdeki hosting firmalarıyla sürekli olarak çalışmaktayım. Almış olduğum hizmetin kalitesine göre bir sıralama yapılacak olursak;

 1. guzel.net.tr
 2. alastyr.com
 3. veridyen.com
 4. akwebhostingi.com

Bu 4 firma oldukça kaliteli firmalardandır. Ve her biri Türkiyenin geleceğidir.

PDO ile Veri Tabanından Veri Çekmek

PDO ile Veri Tabanından Veri Çekmek

08 Eylül 2016
Android N Özellikleri Nedir?

Android N Özellikleri Nedir?

09 Ağustos 2017
Site Uzantıları Kaç Tanedir?

Site Uzantıları Kaç Tanedir?

26 Nisan 2017
PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır?

PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır?

28 Haziran 2017