Web WhatsApp Nedir? Ne İşe Yarar?
30 Temmuz 2016

Web WhatsApp Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir zamanların WhatsApp mesajlarını okuma yöntemlerinden olan Web WhatsApp yeniliğiyle bir nevi WhatsApp hesabınızı bilgisayarınıza yansıtarak bilgisayarınızdan WhatsApp uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Web WhatsApp özelliğiyle hızlı ve kusursuz bir iletişime geçebilir ve yazışmalarınızı bilgisayar üzerinden yürütebilirsiniz. Bilgisayardan tıpkı telefonda WhatsApp kullanıyormuş gibi WhatsApp kullanımlarınızı web.whatsapp.com adresinden kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Web WhatsApp Nasıl Bağlanabilirim?

  1. Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidiniz.
  2. Telefonunuzdan, Web WhatsApp seçeneğini açınız.
    • Web WhatsApp açabilmek için, WhatsApp uygulamasındaki seçenekler kısmında bulunan Web WhatsApp kısmına dokunmanız yeterlidir.
  3. Açılacak olan kamera ile web.whatsapp.com adresindeki QR kodunu okutmanız yeterli olacaktır.

Başkasının Mesajlarına Erişebilir Miyim?

Telefonuna erişebildiğiniz, Web WhatsApp yapabileceğiniz kişilerin WhatsApp mesajlarına erişebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki detaylara göz atmayı unutmayınız.

Web WhatsApp Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Açmış olduğunuz oturumu daha sonrasında sonlandırmayı, yani işiniz bittikten sonra Web WhatsApp’tan sol üst köşeden çıkış yapmayı unutmayın.
  • Telefonlara “şuan da Web WhatsApp” aktif yazısının gittiğini kesinlikle unutmayın.
  • Web WhatsApp kullandığınız vakit sizi çevrimiçi olarak göstermektedir.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en yaygın sosyal kullanımı olan Whatsapp’tan bahsedeceğim. Gün gittikçe sürekli yenilenen, güncellenen Whatsapp en son olarak Whatsapp WEB uygulamasını getirdi. Kullanabilen için gayet iyi uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Whatsapp WEB’de ki amaç, bilgisayara telefonu QR kodu ile tanımlayıp, bilgisayar üzerinde konuşmaya devam edebilmenizdir. Bilgisayar üzerinde bazı özellikler azalıyor aslında ; Fotoğraf, video, belge ve kamera özelliği bulunuyor. Telefon da ise; Fotoğraf, video, kamere, belge, konum, ses, kişi özellikleri bulunuyor. Bilgisayar üzerinde çalışanlar için harika bir uygulama. Hem telefon hem bilgisayar ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. nasıl yapılacağını anlatmak gerekir ise; Google> whatsapp WEB > (ekrana çıkan QR kodunu tanımlatacağız) ; Telefon>Whatsapp>(sağ üste ki seçeneklerden) Whastapp WEB (telefonda da QR kodu çıkacaktır).

Bu iki QR kodunu tanımlatacağız.Telefonu bilgisayara resim çeker gibi tutacağız. Kodlar birbiriyle eşleşince, telefonunuz da ki görüşmeler vs hepsi ekranda çıkacaktır. Mesaj geldikçe masa üstüne bildirim gelecektir. Dilerseniz bu bildiriyi kapatabilirsiniz. Üst sekme de siz kapatmadığınız sürece Whatsapp açık kalacaktır. Çıkış yapmadığınız sürece, telefonunuz da internet bağlantısı olduğu süre boyunca her zaman aynı bilgisayardan bağlanabilirsiniz. Bilgisayarınızdan çıkış yapmak istiyorsanız; Resminizin sağında duran seçeneklerden çıkışa basarak, çıkabilirsiniz. Tekrar girmek istediğiniz de QR kodunu tanımlatmanız gerekecektir.

Bilgisayardan çalışanlar için harika bir uygulama olarak gözükse de, herkesin rahatlıkla kullanabileceği uygulamadır.

Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?

Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?

11 Eylül 2016
Facebook Messenger Gizli Mesajları Göstermek

Facebook Messenger Gizli Mesajları Göstermek

24 Ağustos 2016
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?

WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?

23 Ağustos 2016
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi?

Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi?

13 Aralık 2016