WhatsApp'a Gelmesi Beklenen Hikayeler Özelliği

WhatsApp'a Gelmesi Beklenen Hikayeler Özelliği
Merak Ettiklerim
Sponsorlu Reklam

Sosyal medyada her geçen gün rekabet biraz daha artmaktadır, geçtiğimiz aylarda Facebook’un yönetiminde olan Instagram uygulamasına Snapchat’te yer alan hikâye özelliği eklendikten sonra birçok kişi Instagram üzerinden takipçilerine hikâyeler paylaşmaya başladı. Instagram’a gelen hikayeler özelliği yani Stories özelliği sonucunda Instagram kullanım oranı doğru orantılı bir şekilde artmış bulunmaktadır.. Herkesin severek kullanmış olduğunu Instagram hikâyeler özelliği yine ilerleyen günlerde WhatsApp uygulamasına da gelmesi beklenmektedir. Facebook’un yönetiminde olan WhatsApp uygulaması ilerleyen günlerde hikâyeler özelliğini getirerek artık WhatsApp kullanıcıları da herhangi bir anı hikâye olarak rehberindeki kişilerle paylaşabileceğini umuyoruz. Şuan için GBWhatsApp sürümünde mevcut olan bu özellik ilerleyen günlerde gelmesi beklenmektedir. WhatsApp uygulamasının yeni özelliklerinden biri olacak hikâye paylaşma özelliği sonucunda rehberinizde WhatsApp kullanan kişiler paylaştığınız hikayelere göz atabilecek ve sizlerde kimlerin bakıp bakmadığını paylaşmış olduğunuz hikayenin altından takip edebileceksiniz. WhatsApp hikâyeler özelliği şuan için GBWhatsApp sürümünde Status şeklinde yer almaktadır.

Bu Özellik Ne İşe Yarar?

Anlık iletişim uygulaması olan WhatsApp uygulaması amacının dışından çıkarak ilerleyen günlerde alması beklenen güncelleme sonucunda hikaye özelliğini kendisine entegre etmesi beklenmektedir. WhatsApp’a öncülük yapmakta olan GBWhatsApp sürümünde yayınlanmış olan Status özelliği sayesinde hikâyeler paylaşılabilir. Bu özellik; tıpkı Snapchat & Instagram uygulamalarında yer alan hikayeler özelliğiyle birebir aynıdır. Paylaşılan gönderi 24 saat içerisinde otomatik olarak silinir, kimlerin baktığı konusunda bilgi sahibi olabilir ve paylaşacağınız gönderinin üzerinde düzenlemeler (yazı yazma, emoji ekleme) yapabilirsiniz.

WhatsApp’a Ne Zaman Gelir?

Bu özellik WhatsApp’a ne zaman gelir tam olarak bilinmemektedir, lakin GBWhatsApp sürümü WhatsApp’a bazı konularda öncülük yaptığını bilmekteyiz. GBWhatsApp’ta keşfedilen bu özellik kısa süre içerisinde normal WhatsApp sürümüne eklenmesi ve kullanılması beklenmektedir.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar