WhatsApp Fotoğrafları Saklıyor Mu?
04 Temmuz 2016

WhatsApp Fotoğrafları Saklıyor Mu?

WhatsApp uygulamasının bu kadar kısa sürede popüler olmasının en başlıca temeli hızlı olması ve kolay kullanılabilir olmasıdır. Daha sonrasında devamı çorap söküğü gibi geldi ve WhatsApp istenmeden dünyada en çok kullanılan uygulaması oldu. WhatsApp’ta merak edilen konulardan olan WhatsApp’taki konuşmalarımız, fotoğraflarımız, videolarımız yedekleniyor mu? Veya bir şekilde saklanıyor mu?

Bu soruya kısmen evet demek mümkün, WhatsApp üzerinden göndermiş olduğunuz fotoğraflar ile videolar kısa süreliğine WhatsApp’ın kendi hafızasında yedeklenmektedir. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz, biliyorsunuz ki siz bir kişiye mesaj gönderdikten sonra hemen o kişiye iletilmez arada bir iletici olması gerekli ki sizin mesajınızı alıp alıcıya sorunsuzca ulaştırsın. İşte bu konuda WhatsApp devreye giriyor ve sizin mesajınızı alıp, alıcıya kendi elleriyle teslim ediyor.

Daha sonrasında alıcıdan alıp size gelen mesajı iletiyor ve bunu milisaniye de yapabilen WhatsApp sonuçta mesajlarımıza 3. şahıs olarak konuya dahil oluyor ve kimin ne yaptığı kimin ne b*k yediğini görüyor. Bunun için WhatsApp uygulamasını kullanırken biraz dikkatli olmanız gerekmektedir, eğer ki bir kişiyle özel konuşmalarınız varsa bunları geçen aylarda gelen şifreleme yöntemi ile şifreleyin.

WhatsApp Fotoğraflarımızı ve Videolarımızı Saklıyor

Sadece videolarımızı, fotoğraflarımızı saklayan WhatsApp uygulaması mesajlarımızı saklamamaktadır. WhatsApp uygulaması bizlere daha iyi hizmet sunabilmek için bir kişiye gönderdiğimiz fotoğrafı, videoyu yaklaşık olarak 35-40 gün boyunca kendi hafızasında saklıyor ve daha sonrasında kendi hafızasından siliyor.

WhatsApp’ta bir videoyu 1 arkadaşınıza gönderdikten sonra o videoyu daha fazla kişiye anında gönderebilirsiniz. İlk olarak videoyu WhatsApp‘ın kendi hafızasına yüklersiniz, ilk başlangıçta videonun yüklenmesi biraz zaman alırken daha sonrasında aynı videoyu başkalarına gönderirken yüklemeye gerek kalmadan hemen başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Bir daha neden yükleyesiniz ki WhatsApp zaten onu kendi hafızasına kayıt etmiş, siz bir daha zahmet etmeyin diye kendi hafızasında o videoyu hemen karşı tarafa iletebilir ve tekrardan yüklemek zorunda kalmazsınız.

Aklınızda Bulunsun

  • Teknoloji alemde yer alan hiç bir veri kaybolmaksızın bir şekilde iz bırakmaktadır, aynı suçlunun olay yerinde bıraktığı izler gibi sizlerde internete eriştiğiniz vakit sürekli bir izler bırakırsınız, örneğin telefonunuzda bulunan fotoğrafları silseniz bile geri getirebilirsiniz, WhatsApp’ta konuştuğunuz bir sohbetin yedeklerini silseniz bile geri getirebilirsiniz.
  • Telefonların bir numaralı katili olan Twitter uygulamasını eğer ki kullanıyorsanız Twitter uygulamasını telefonlarınıza kurmak yerine tarayıcı üzerinden erişim sağlamaya özen gösterin, Twitter uygulamasını kullandıktan sonra telefonunuzun daha çabuk yavaşlayacaktır ve telefonunuzun ömrünün çabuk bitmesine neden olacaktır.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

31 Temmuz 2017
WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak

WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak

29 Ekim 2017
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

27 Aralık 2017
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

11 Ocak 2018