WhatsApp Hareketli Resim (GİF) Dönemi
10 Temmuz 2016

WhatsApp Hareketli Resim (GİF) Dönemi

Facebook tarafından yönetilen WhatsApp uygulamasına gelecek olan muhtemel özellikleri tahmin etmek hiçte zor olmuyor. Facebook Messenger uygulamasına gelen güncellemelerden olan hareketli resim paylaşma seçeneği olan WhatsApp GIF gönderme seçeneğiyle artık Facebook Messenger uygulamasıyla belirlenen hareketli resimleri paylaşabilirsiniz. Facebook Messenger uygulamasına gelen hareketli resim paylaşma özelliği şuan için WhatsApp için tam anlamıyla gelmese de sizlere bir kaç alternatif yol sunarak nasıl WhatsApp üzerinden hareketli resim paylaşacağınız konusunda bir kaç detay vermek isterim. WhatsApp üzerinden şuan için hareketli resim gönderemiyorsunuz lakin komik resimleri küçük boyutlarda video’ya çevirerek WhatsApp üzerinden çevirmiş olduğunuz videoları paylaşarak WhatsApp üzerinden bir nevi gif gönderimi yapabilirsiniz.

WhatsApp’ta GİF Nasıl Gönderilir?

Hareketli resimleri videoya dönüştürmek için şuan Google Play üzerine popüler olan uygulamalardan olan GIPHY uygulamasını telefonlarınıza indirip bu uygulama üzerinde yer alan resimleri WhatsApp üzerinden videoya çevirip arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. GIPHY uygulamasını kullanmak oldukça kolaydır, üst kısımda bulunan arama kutusunu kullanarak hareketli gifler hakkında İngilizce arama yapabilirsiniz.

Telefonunuza Google Play veya App Store üzerinden GIPHY uygulamasını indiriniz.

  1. İndirdiğiniz uygulamayı açıp, hoşunuza giden herhangi bir hareketli resim bulun.
  2. Resmin altında yer alan paylaş kısmından WhatsApp işaretine dokunun ve WhatsApp’ta kime GIF göndermek istiyorsanız o kişiye gönderin.

WhatsApp üzerinden gif gönderebilmek için sizlerinde mutlaka olarak son sürüm Whatsapp kullanması gerekmektedir. WhatsApp uygulamasından tam anlamıyla verim alabilmek için ve mesajlarınızın güvenliği adına son sürüm Whatsapp kullanmaya özen gösteriniz.

WhatsApp Üzerinden GİF Göndermek İçin

Gelişmiş özelliklere sahip olan WhatsApp’tan gif gönderebilmek için sizlerde WhatsApp uygulamasını açınız, kime gif gönderecekseniz o kişiyi bulup açınız. Ardından yazı yazmış olduğunuz bölümde yer alan sol alt kısımdaki emoji işaretine dokunun. Karşınıza son kullanmış olduğunuz emojiler çıkacaktır, buradan alt kısımda yer alan GIF alanına dokunuz. Bu alandan hoşunuza giden gifleri bulup direk olarak karşıdaki kişiye gönderebilirsiniz.

Şayet tek tek aramak yerine sol alt köşedeki arama seçeneğini kullanarak istemiş olduğunuz GIF’i aratıp gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

GBWhatsApp Nedir?

GBWhatsApp Nedir?

18 Ağustos 2016
Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?

16 Mayıs 2017
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

19 Ekim 2017
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

27 Aralık 2017