WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya

WhatsApp bilindiği üzere şuan dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma servisi konumunda bulunuyor. Uzun süren WhatsApp üzerinden arama yapabilme özelliği artık tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

İlk etaplarda sesli arama özelliği beta aşamasında belirli kesime hitap ediyordu. Sonrasında ise WhatsApp sesli arama özelliği tüm kullanıcılara açıldı. WhatsApp arama yapma özelliğini şöyle anlatabiliriz. Temel olarak arama yapabilmek için mobil veri hizmetinizin olması veya wifi ile bağlantı sağlıyor olmanız gerekiyor. Sistem ilk etapta Skype gibi sesli aramaya benziyor fakat WhatsApp kişi listesi Skype’ın listesinden daha kapsamlı olması dolayısıyla WhatsApp sesli arama daha pratik hale geliyor.

Sesli arama özelliğinden yararlanmak için öncelikle WhatsApp’ın son sürümüne ihtiyacınız var. Son sürümü yüklediniz ve arama yapmak istiyorsunuz. Bunun için ilk olarak WhatsApp ekranının sol üst köşesinde bulunan ”çağrılar” sekmesine dokunun.

Açılan sekmede önceden yapılan sesli aramalar listelenecektir. Eğer ilk defa arama yapacaksanız burada birşey görmeyeceksiniz. Önceden yapmış olduğunuz çağrı varsa buradan kolayca erişebilir ve tekrar hızlıca arama yapabilirsiniz. Arama yapmak için resimde gördüğünüz kırmızı yuvarlak içine aldığımız arama tuşuna basın.

Arama tuşuna bastıktan sonra karşınıza kişi listeniz gelecek. Burada büyüteç ile arama yapmak istediğiniz kişinin ismini yazıp bulun. Sonrasında yukardaki resimde gördüğünüz arama simgesine basarak dilediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar