Windows 10 64 Bit Sistem Gereksinimleri
23 Temmuz 2017

Windows 10 64 Bit Sistem Gereksinimleri

Aslında uzun süredir herkesin merakla beklediği Windows 10 gereksinimleri microsoft tarafından açıklandı.  Geçtiğimiz günlerde çinde düzenlenen etkinlikte sistemin detayları değerlendirildi ve piyasaya bildirildi. Aslına bakacak olursanız Windows 10’ un adı biraz tuhaf karşılanmıştı Windows 8’ den sonra Windows 9 bekleniyordu ki Microsoft direk olarak Windows 10 adını tercih etti. Aslında özellikleri itibariyle de Windows 10 , Windows 8’ le benzerlik taşıyor fakat burada bir az daha kullanıcıların isteklerine kulak verilmiş gibi görünüyor işletim sistemi ona göre donatılmış. Peki, Windows 10 64 Bit sistem gereksinimleri nelerdir?

Aslında Microsoft açıklamasına gören Windows 10’ ı bir ön izleme sürümü şeklinde piyasaya sürecek ama bakalım biz bu ön izleme sürümünü kendi bilgisayarlarımızda çalıştırabilecek miyiz. Aslında bu sorunun cevabı da merak edilmiyor değil. Şimdi kısaca daha önce belirttim dedim ki Windows 8’ le neredeyse aynı özellikleri taşıyor dilerseniz Windows 8’ e ait özellikleri aşağıda sıralayalım;

İşlemci desteği 1 GHZ PAE, NX ve SSE2

  • 64 Bit için 2 GB Ram
  • 32 Bit İçin 1 GB Ram

Depolama alanları

  • 32 Bit için 16 GB
  • 64 Bit için 20 GB

WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı

Windosws 8’e baktığınız zaman bu gereksinimler biraz düşük tutulmuş şekilde ancak bu şekilde bir çok kişi Windows 10 ile farklı cihazlarda kullanabilecekler. Windows 10 performans ve kullanım açısından diğer sürümlere nazaran oldukça kullanışlı bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulmuş.

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

28 Kasım 2017
Android Telefondan RAR Dosyası Nasıl Açılır?

Android Telefondan RAR Dosyası Nasıl Açılır?

26 Aralık 2017
.htaccess ile IP Adresine İzin Vermek

.htaccess ile IP Adresine İzin Vermek

14 Mayıs 2017
Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır?

Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır?

29 Ağustos 2017