Windows 10 DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?
12 Temmuz 2017

Windows 10 DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda bazen istediğiniz sitelere erişim izni olmamakta ve sizin için yararlı olan bir siteye bile girmeniz sınırlandırılmaktadır. Sizde bilgisayarınızdan istediğiniz her yere ulaşabilmek ve bilgi sınırlandırmanıza izin vermeden rahatça gezinebilmeniz adına Dns ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Özellikle modemi açıp kapattıktan sonra kurduğunuz ve değiştirdiğiniz Dns ayarlarınız eski ayarlarına dönmektedir.  Gelin hep birlikte özellikle son güncelleme Windows 10’da Dns değiştirme ayarları nasıl yapılır onu öğrenelim.

Windows 10 DNS değiştirme İşlemi

  • İnternet üzerinde bulunan kutucukların içinde yer alan ayarlar seçeneğine tıklayın. Sonrasında ise ilk yapmanız gereken şey  ağ ayarları seçeneğine ya da ağ ve internet ayarları şeklinde olabilir ona tıklatmaktır. Oradan da Ethernet seçeneğini tıklayarak ikinci basamağa geçin.
  • İlgili ayarların altında hemen yer alan “bağdaştırıcı seçenekleri değiştir” linkine tıklayarak diğer basamağa geçin.
  • Karşınıza çıkacak olan wifi ve Ethernet seçeneğinden wifi olanın üzerine sağ tıklayarak özellikler kategorisini seçin. Karşınızda açılacak olan bir tane pencere olacak. “İnternet Protocol  Version 4(TCP)”  seçeneğini tıklattıktan sonra özellikler olarak açılacak olan Dns ayarlarınızı yazarak bu işlemi başarı ile bitirmiş olursunuz.
  • Eğer ki bilgisayarınızda bir başka olumsuzluk yoksa işlemleriniz başarıyla tamamlanmıştır ve istediğiniz siteye rahatlıkla girebilirsiniz. Lakin unutmayın modemi açıp kapatmanız halinde Dns ayarları yine eski haline gelecektir. Nasıl diğer işletim sistemlerinde bunu yapma hakkına sahipseniz siz de Windows 10 Dns ayarlarınızı değiştirebilme olanağına sahipsiniz.

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

28 Kasım 2017
Site Uzantıları Kaç Tanedir?

Site Uzantıları Kaç Tanedir?

26 Nisan 2017
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

07 Ekim 2017
HTTP Error 503 – Service Unavailable Hatası

HTTP Error 503 – Service Unavailable Hatası

12 Mayıs 2017