Windows 10 Geri Yükleme Nasıl Yapılır?
29 Temmuz 2017

Windows 10 Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 sürücüsünü kişisel bilgisayarınızdan veya başka bir bilgisayardan yükselttikten sonra fikrinizi değiştirip diğer sistemi geri yüklemek isteyebilirsiniz. Çünkü cihazınızda bir problem yaşayabilirsiniz ya da bilgisayarınızın alt yapısı bu sitemi kaldıramaz ve kasar. Geri yükleme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Tabi ki önceden yüklü olan sürücü sürümlerinden her hangi birine geri yükleme işlemi yapmadan önce,  güncelleştirilen yeni Windows 10 sürümü için Windows Update’i okumak ve incelemek sizin için iyi olacaktır. Windows 10 geri yükleme işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilirisiniz.

Bu basamakları bilgisayarınızda yapabilmek için yönetici konumunda ilk önce oturum açmalısınız.

Aygıt Yöneticisi’ni çalıştırmak için de önce  Başlat düğmesini sonra Denetim Masası’na ardından  Sistem ve Güvenlik’ seçeneklerine tıklayarak sistem başlığının hemen altında yer alan Aygıt Yöneticisi’ni açmalısınız.  Yönetici parolası ya da onay gibi bir şey istenir ise hemen giriş yapmalısınız.

  1. Aygıt sürücünüzün mevcut durumda olduğu dosyayı ve hemen sonrasında önceki sürücü sürümüne dilediğiniz  geri yükleme işlemini gerçekleştireceğinizi  aygıtın isminin üzerine  çift tıklamalısınız.
  2. Sonra açılan pencerede Sürücü sekmesini ve Sürücüye Geri Dön’ seçeneğini tıklatarak işleminizin gerçekleşmesini beklemelisiniz.

Standart kullanıcı biçiminde eğer ki oturum açmışsanız buradaki düğme silik bir hal alır ve bu sürümün kullanılamayacağı anlamına gelir.  Windows 10 sürücüsünden geri dönmek için tek şartınız yönetici kategorisinde oturum açmak gerekir.

Google Chrome Çevrimdışı Özelliği Nedir?

Google Chrome Çevrimdışı Özelliği Nedir?

06 Ağustos 2017
Site Uzantıları Kaç Tanedir?

Site Uzantıları Kaç Tanedir?

26 Nisan 2017
WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?

WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?

06 Temmuz 2016
Turkcell Müzik Nedir?

Turkcell Müzik Nedir?

19 Aralık 2017