Windows 10 Nasıl Format Atılır?

Windows 10 Nasıl Format Atılır?
Merak Ettiklerim

Aslına bakılırsa bilgisayarı sıfırlamak her zaman kesin bir çözüm olmuştur bu nedenle bir çok kişi neredeyse bilgisayarlarını zaman zaman formatlar. Özellikle internette sık geçirilen zaman artı dosyaların bilgisayarınızda depolanmasına olanak sağlar bu şekilde olunca da zaman geçtikçe bilgisayarınızda bir yavaşlama meydana gelecektir. Üstelik bu yavaşlamalar size hem zaman hem de para kaybına kadar götürür. Bu noktadan sonra ise yapılabilecek bir çok şey denendikten sonra eğer sorun halen çözülmüyorsa o zaman geriye yapılması gereken tek şey kalıyor o da format atmak.

Evet format hangi sürümde olursa olsun kurtarıcıdır diyebiliriz ancak şu an için en son güncellenen sürüm win 10’ dur ve henüz hiç kimse win 10 konusunda bir tecrübeye sahip değildir. Aslında tam bir sürüm olmamakla birlikte zaman zaman büyük problemlerin dahi çıkarılabileceği göz önünden çıkarılmamalıdır. Bu nedenle Microsoft özellikle uyarıda bulunuyor ve ana makinalarınıza win 10’ un kurulmasını önermiyor. Çünkü dediğimiz gibi şu an tam bir sürüm değil bir ön izleme sürümü şeklinde tasarlanmış. Bu noktadan sonra güncellemeler yapılarak 2015 yılı içerisinde sürümün tamamiyle aktif edilmesi düşünülüyor.

Aslında insanların kafasındaki soru nasıl format atılır olduğu değil win 10’da formatın zorunlu olup olmadığıdır. Ancak biz yukarıda bunun bilgisini verdiğimizi sanıyorum yani iki seçenek var sizin yapmanız gereken ya format atıp sıfırdan kuracaksınız ya da win 8 ya da win 8,1’ de işletim sisteminiz o zaman güncelleyerek yükselteceksiniz. Windows 10 işletim sisteminde sistemi sıfırlamak için sol alt köşedeki Windows logosuna tıklayıp buraya direk olarak sıfırlama yazıp sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar