Windows 10 Wi-fi Sorunu
03 Ağustos 2017

Windows 10 Wi-fi Sorunu

Günümüzde her şeyin yarısının neredeyse internetle çalıştığı bir aşikar bu şekilde de eğer ki wifi kopmuşsa sanki insanın eli ayağı kesilmiş gibi oluyor. genellikle mobil cihazlardayken bu çok fazla sıkıcı bir hal almıyor çünkü onlarda kopmalar genellikle kapsama alanı dışındaysak meydana geliyor ama evimizde laptop ya da pc’ de bu sorun büyük ölçüde insanın canını sıkar derecelere kadar ulaşmış durumda.

Özellikle işlerini internet üzerinden yürüten bir çok kişi ve de kurum bu sorunlar nedeniyle oldukça madur olmaktalar. İşte microsoft’ un neredeyse bugüne kadar en çok sık karşılaştığımız sorunları arasında yer alan bu durum şimdi de Windows 10 ile yine başımıza geliyor. Windows 10 yükleyen bir bir çok kişi de bu dertten sıkıntılı. Bir çok kişi bilgisayarlarına Windows 10’ u kurduktan bir süre sonra wifin’ nin kaybolmasıyla boğuşuyor diyebilirim.  Şimdi dilerseniz Windows 10 wifi’ niz gitmesi durumunda yapmanız gerekenleri bir belirtelim. Özellikle teknik ön izleme sürümü ile bu durum biraz daha can sıkıcı olmakta.

Eğer ki bağlanınız koptu ise komut merkezi bölümünden wi-fi bağlantılarını seçin sonra ayarlar menüsünü karşılaştırıp buradan kablosuz ayarlara ulaşmalısınız. Önünüze çıkan listede bağlantınız pratik bir durumla karşınıza wi-finize tıklayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Windows 10 bir ön sürüm olduğu için henüz daha çözülememiş bir çok özelliği bulunuyor zaten sorunlar bu şekilde çıktıkça Microsoft bunlara bir çözüm getirecektir.

Whispto Nedir?

Whispto Nedir?

30 Ekim 2017
.htaccess ile IP Adresine İzin Vermek

.htaccess ile IP Adresine İzin Vermek

14 Mayıs 2017
Combat Arms Karakter  - Hesap Taşıma İşlemi

Combat Arms Karakter - Hesap Taşıma İşlemi

26 Kasım 2017
Youtube Go Nedir?

Youtube Go Nedir?

02 Eylül 2017