Yeni Nokia 3310 Özellikler ve Fiyatı
08 Eylül 2017

Yeni Nokia 3310 Özellikler ve Fiyatı

Nokia telefonlarının efsaneleşmiş ismi Nokia 3310 geri döndü. Adından çokça söz ettiren bu telefonun özellikleri de bir o kadar değişik. Nokia 3310 telefonları diğerlerinden ayıran en büyük özelliği cam kırılma sorununun neredeyse hiç yaşanmamasıydı. Günümüz telefonlarının en büyük problemlerinden biri olan ”telefonun camı kırıldı acaba telefon zarar görmüş müdür?” sorusu bu telefonlar için geçerli değildi. Cam yapısı yok edilemeyecek kadar dayanıklı olmasının yanında batarya ömrünün günlerce, haftalarca dayanması artı hepimizin oynamaktan büyük zevk aldığı Snake oyunu Nokia 3310′ u 3310 yapan özelliklerden birkaçı. Yeni çıkan 3310 serisi de atalarının izinden giden bir seri.

Tasarım

Telefona uzaktan baktığınızda bile eski modelin hatlarını taşıdığını gözlemleyebilirsiniz. Telefonun ekranını ayıran beyaz çerçeve ve yenilenen tuş takımının telefona farklı bir hava kattığı söyleniyor. Eski 3310’a göre daha ince ve modern görüntüsüyle bu seri kullanıcılar için tam bir cep dostu. Serinin gri, sarı, kırmızı ve koyu mavi olmak üzere 4 farklı renk seçeneği var.

Ekran

Uzaktan bakıldığında ekran özellikleri de eski 3310 ile benzerlik gösterse de yeni serinin ekranı 2,4 inç 240×320 çözünürlüğe sahip. Ekran diğer telefonda olduğu gibi dokunmatik değil. Ekran parlaklığı yeterli ama görüntü keskinliği aynı ölçüde yeterli değil. Bu durum mesajları okumada veya Snake’i oynamada bir probleme neden olmuyor.

Kullanıcı Ara Yüzü

Cihaz Android ve Windows Phone gibi işletim sistemlerine sahip değil. Yeni seride işletim sistemi olarak karşımıza Nokia’nın yeni Series+30 işletim sistemi karşımıza çıkıyor. Yeni ara yüzün bir zamanlar popülerliğiyle bilinen 6300’ı andırdığı söyleniyor. Menüde arama kaydı, mesajlar, takvim, kişiler ekranı gibi menüde yer alan klasik bilgiler yer alıyor. Varsayılan tarayıcı olarak Opera Web Browser’ın kullanıldığı 3310’da alışkın olmadığımız kamera uygulaması da var.

Performans

Yeni serinin hayal kırıklığı yaşatan tek özelliği sadece 2.5 G desteğinin olması. Bunun anlamı da internet beklentisinin düşük olması demek. Wi-Fi modülünün de bulunmaması beklentileri biraz düşürse de Bluetooth özelliğinin olması da şaşırtıcı bir haber.

Batarya

Yeni 3310’lar da batarya konusunda beklentileri karşılayacak türden gözüküyor. Değiştirilebilir 1,200 mAh bataryasıyla 22 saat konuşma süresi ve 31 gün bekleme süresine sahip.

Kamera

Panaromik çekim, flaş, HDR gibi özelliklerin bulunmadığı yeni 3310’lar 2 MP kameraya sahip.

Fiyat

2017’nin 2. çeyreğinde satışa sunulması düşünülen telefonun yurt dışındaki fiyatı 49 Euro. Bu fiyat yaklaşık olarak 52 Dolara tekabül ediyor. Türkiye’deki satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

HTTP Error 503 – Service Unavailable Hatası

HTTP Error 503 – Service Unavailable Hatası

12 Mayıs 2017
Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

07 Haziran 2017
Youtube Go Nedir?

Youtube Go Nedir?

02 Eylül 2017
iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

28 Kasım 2017