iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?

Günümüzde insanların ihtiyaçları ve gerekli olan bilgiler çeşitlenmektedir. Bunlardan bir yenisi de, özellikleri tam olarak çözülemeyen iPhone özelden arama nasıl engellenir bilgisi olacaktır. Üstün özellikler, pahalı olmasına rağmen üstün rağbet görmesi ve mükemmel kendine has özellikleriyle ön plana çıkmayı daima bilen IPhone üzerinden gizli numaraları engelleme özelliği henüz yoktur. Ancak bu duruma, operatörler çözüm getirmiştir. Hangi operatörü kullanıyor olursanız olun, gizli numaralardan gelecek olan çağrıları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun hangi marka veya model olduğu önemli değildir.

Turkcell kullananlar için, #253# ‘i arama ekranında tuşlamalarının ardından gelecek bildirimle birlikte, gizli numaralardan gelecek çağrıları engelleyebilirler. Açmak istedikleri zaman ise, #253# tuşlamaları yeterli olacaktır. Türk Telekom hattı kullananlar için ise, *253# tuşlamalarıyla birlikte, kolaylıkla gizli numaralardan gelecek olan aramaları engellemeleri sağlanmaktadır. Açmak için ise, yine aynı yöntemi kullanarak; yani *253# tuşlaması yaparak, eski haline getirmeleri mümkündür.

Son olarak Vodafone hattı kullananlar için ise; kısa mesaj bölümüne GIZLI AC yazarak 7046 ‘a göndermeleri sonucunda, gizli aramalar için hatlarını kapatabilirler. Açmak için ise, yani aramaları kabul etmek için; GIZLI KAPAT yazarak, 7046 ‘a SMS göndermeleri yeterli olacaktır. iPhone özelden arama engelleme işlemi için, operatörlerinizden yapacağınız işlemler yeterli olacaktır. Sizlerde daha sağlıklı ve güvenli telefon kullanmak veya ihtiyaç duyduğunuz anlarda bu işlemi gerçekleştirmek için, kolaylıkla kapatma ve açma işlemi yapabilirsiniz.

iPhone Çağrı Engelleme Nasıl Yapılır?

IOS işletim sistemli cihazlarda gelen çağrıları engellemenin bir diğer yolu ise mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz bir uygulama sayesinde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir kişiden çağrı almamak istiyorsanız mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz Truecaller uygulaması sayesinde sizlerde kolaylıkla bir kişiden gelen bütün çağrıları engelleyebilirsiniz. Bunun haricinde oldukça fazla gelişmiş olan Truecall uygulaması ile birlikte bir numaranın kime ait olduğunu arama bölümünü kullanarak çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Truecall Uygulamasını İndirmek İçin; https://itunes.apple.com/tr/app/truecaller/id448142450

Yorum Yap

Yorumlar
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor?
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor? 15 Aralık 2017
Spam Trafik Engelleme Nasıl Yapılır?
Spam Trafik Engelleme Nasıl Yapılır? 13 Mayıs 2017
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır? 07 Ekim 2017
Codeigniter Framework Nedir?
Codeigniter Framework Nedir? 16 Mayıs 2017
WordPress Yazı Görselinin URL'ni Kaldır
WordPress Yazı Görselinin URL'ni Kaldır 12 Mayıs 2017
Youtube Go Nedir?
Youtube Go Nedir? 02 Eylül 2017
SEOPix İle Markanızı Büyütün!
SEOPix İle Markanızı Büyütün! 15 Ekim 2021
CSS initial Nedir? Nasıl Kullanılır?
CSS initial Nedir? Nasıl Kullanılır? 06 Temmuz 2016