Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
Gizlilik her zaman mühim bir konulardan biri olmuştur, lakin sosyal medyanın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte gizlilik sadece etiket olarak kullanılan bir kelimeden ibaret kalmıştır. Bugün ise Instagram uygulamasında sıkça ihtiyaç duymuş olduğumuz konulardan birine değineceğim, Instagram’da birinin hikayesine gizlice bakmak için neler yapılmalı? Her gün daha fazla gelişen yazılımlar sayesinde Instagram hikaye indirme özelliği ile beraber bir kişinin hikayesini hem indirebiliriz hem de o kişinin haberi olmadan hikayesine bakabiliriz. Instagram’da gizlice hikayeye bakmak için, karşı tarafın ilk etapta profili herkese açık olması gerekmektedir. Herkese açık olan profillerin hikayeleri ücretsiz programlar sayesinden indirilebilir ve görüntülenebilir. Instagram hikaye indirmek ve hikayeye bakmak için ilk olarak üst tarafta yer alan kutucuğa karşı tarafın kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında son 24 saat içerisinde paylaşmış olduğu bütün hikayeler ekranınızda yer alacaktır. Gizlice hikayeye bakma işlemi bu şekilde gerçekleşecek ve karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram’da herkese açık olan profillerin hikayelerini ücretsiz olarak indirebilirsiniz, bunun için tek ihtiyacınız olan karşı tarafın kullanıcı adıdır. Eğer ki karşı tarafın kullanıcı adını biliyorsanız, şuan bu sayfada yer alan üst taraftaki kutucuğa karşı tarafın username (kullanıcı adı) bilgisini yazıp “Gizlice Hikayeye Bak” işaretine tıklamanız durumunda bütün hikayeler ekranınızda gözükmeye başlayacaktır. Daha sonrasında ilgili hikayeyi bulup, ekrana uzun dokunarak ücretsiz olarak Instagram hikaye indirme işlemini başlatabilirsiniz. Hem video hem de fotoğrafları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Instagram’da Hikayeye Baktığım Belli Olmasın

UYARI: Yeni geliştirilen sistem sayesinde, bütün kullanıcılar bu aracı kullanabilir. Sistemin çalışması için mutlaka karşı tarafın profili herkese açık olması gerekmektedir. Hikayeyi telefonunuza indirmeden tarayıcı üzerinden görüntüleyebilirsiniz. İndirmek istiyorsanız da ekrana uzun dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.
  1. Yusuf Kalafat adresinde yer alan gizlice hikayeye bakma aracını açınız.
  2. Karşı tarafın kullanıcı adını üst taraftaki kutucuğa yazınız.
  3. Gizlice Hikayeye Bak” işaretine dokununuz.
  4. Karşınıza çıkan hikayelerin üzerine tıklayıp hikayeleri büyütebilir ve dilerseniz indirebilirsiniz.
Instagram’da gizlice hikayeye bakmak ve Instagram hikaye indirme işlemlerinizi ücretsiz olarak bu sayfada hemen gerçekleştirebilirsiniz. Instagram’da hikaye bakma işlemleriniz için üst kısımdaki listeyi takip edebilirsiniz.

Instagram Hikaye İzleme

  1. Android cihazınıza Google Play üzerinden StorySaver uygulamasını yükleyiniz ve uygulamayı açarak giriş yapınız.
  2. Giriş yaptıktan sonra karşınıza takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri çıkacaktır, bu kısımdan kimin hikayesine gizlice bakmak istiyorsanız listeden o kişiyi bulunuz. Veya takip etmediğiniz bir kişinin hikayesine göz atmak istiyorsanız üst kısımdaki arama seçeneğini kullanarak kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır.
  3. Kişinin üzerine dokunduğunuz zaman karşınıza o kişiye ait hikaye veya hikayeler açılacaktır buradan hangi hikayesine bakmak istiyorsanız ya da indirmek istiyorsanız o hikayenin önizlemesine dokunun.
  4. Karşınıza Repost, Save ve Share seçenekleri çıkacaktır, buradan Save diyerek o kişinin hikâyesini direk olarak telefonunuzun Galerisine kayıt edebilir veya diğer seçenekleri kullanarak paylaşabilirsiniz.
  5. Galeriye indirdiğiniz hikayeyi açarak o kişinin gizlice Instagram hikayesine ulaşmış olacaksınız. Karşı tarafa herhangi bir şekilde bildirim gitmeyecektir.
  6. Son olarak, gizlilik sizin için önemli ise mutlaka bu işlemi bir başka arkadaşınız da test ediniz. Instagram sürekli olarak gelişen bir uygulama olduğundan dolayı bugün paylaşmış olduğum bu işlem yarın çalışmıyor olabilir.
Instagram’da gizlice birinin hikâyesine bakma yönetimini bu şekilde açıklamış olduk, üst kısımda dediğim gibi sadece Android cihazında denemiştim ve 13.10.2017 tarihi itibariyle çalışmaktadır. İOS için de App Store mağazalarında Instagram Story Saver adı altında birçok uygulama mevcut bunları da deneyerek telefonunuza Instagram hikaye kayıt etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Stories Nedir?
Instagram Stories Nedir? 06 Ağustos 2016
Instagram Hesap Ekle Nedir?
Instagram Hesap Ekle Nedir? 17 Aralık 2017
Instagram’da Takip Edilenler Neye Göre Sıralanıyor?
Instagram’da Takip Edilenler Neye Göre Sıralanıyor? 23 Haziran 2024
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma 27 Aralık 2020
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? 04 Temmuz 2016
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim 14 Eylül 2016
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir? 03 Eylül 2016
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021