Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
13 Ekim 2017

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
Gizlilik her zaman mühim bir konulardan biri olmuştur, lakin sosyal medyanın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte gizlilik sadece etiket olarak kullanılan bir kelimeden ibaret kalmıştır. Bugün ise Instagram uygulamasında sıkça ihtiyaç duymuş olduğumuz konulardan birine değineceğim, Instagram’da birinin hikâyesine gizlice bakmak için neler yapılmalı? Instagram’da hikayeye gizlice bakmak için ilk etapta o kişinin profilinin herkese açık olması veya o kişiyi takip ediyor olmanız gerekmektedir. O kişinin profiline sorunsuzca erişebiliyorsanız, hikaye kayıt edici uygulamasını telefonunuza indirmeniz ve giriş yapmanız durumunda artık kimin hikayesine gizlice bakmak istiyorsanız o kişinin kullanıcı adını yazarak hikayesini açabilir ve isterseniz de telefonunuza indirebilirsiniz. Instagram’da hikayeye gizlice bakmak için aşağıdaki şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram’da Hikayeye Baktığım Belli Olmasın

UYARI: İOS kullanıcılar için test etmedim lakin muhtemelen İOS kullanıcılar için de işe yarıyor olacaktır bunun için aşağıda yazmış olduğum seçenekler tamamen Android kullanıcılar içindir. İOS’da uyarlamadan önce mutlaka farklı bir arkadaşınızda test ediniz.
  1. Android cihazınıza Google Play üzerinden StorySaver uygulamasını yükleyiniz ve uygulamayı açarak giriş yapınız.
  2. Giriş yaptıktan sonra karşınıza takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri çıkacaktır, bu kısımdan kimin hikayesine gizlice bakmak istiyorsanız listeden o kişiyi bulunuz. Veya takip etmediğiniz bir kişinin hikayesine göz atmak istiyorsanız üst kısımdaki arama seçeneğini kullanarak kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır.
  3. Kişinin üzerine dokunduğunuz zaman karşınıza o kişiye ait hikaye veya hikayeler açılacaktır buradan hangi hikayesine bakmak istiyorsanız ya da indirmek istiyorsanız o hikayenin önizlemesine dokunun.
  4. Karşınıza Repost, Save ve Share seçenekleri çıkacaktır, buradan Save diyerek o kişinin hikâyesini direk olarak telefonunuzun Galerisine kayıt edebilir veya diğer seçenekleri kullanarak paylaşabilirsiniz.
  5. Galeriye indirdiğiniz hikayeyi açarak o kişinin gizlice Instagram hikayesine ulaşmış olacaksınız. Karşı tarafa herhangi bir şekilde bildirim gitmeyecektir.
  6. Son olarak, gizlilik sizin için önemli ise mutlaka bu işlemi bir başka arkadaşınız da test ediniz. Instagram sürekli olarak gelişen bir uygulama olduğundan dolayı bugün paylaşmış olduğum bu işlem yarın çalışmıyor olabilir.
Instagram’da gizlice birinin hikâyesine bakma yönetimini bu şekilde açıklamış olduk, üst kısımda dediğim gibi sadece Android cihazında denemiştim ve 13.10.2017 tarihi itibariyle çalışmaktadır. İOS için de App Store mağazalarında Instagram Story Saver adı altında birçok uygulama mevcut bunları da deneyerek telefonunuza Instagram hikaye kayıt etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tiktok Profil Resmi Büyütme

Tiktok Profil Resmi Büyütme

13 Aralık 2020
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma

Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma

27 Aralık 2020
Instagram Başkasının Profil Fotoğrafı Büyütmek

Instagram Başkasının Profil Fotoğrafı Büyütmek

27 Aralık 2020