Android N Özellikleri Nedir?

Android N Özellikleri Nedir?

Teknolojinin gelişmesinin ardından her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşınızdayız. Geçtiğimiz günlerde yeni Android sürümlerinden biri olan Android N hakkında sizlere Android N Güncellemesi Nedir? başlıklı yazımıza sizlere yeterince bilgiler vermiştik. Bugün bu başlığımız altında sizler için Android N özelliklerinden bahsedeceğiz, bilindiği üzerine Android N sürümünün bir alt sürümü olan ve şuan sadece gelişmiş telefonlarda yer alan Marshmallow güncellemesi maalesef bir çok kişi tarafından beğenilmemekte ve bir kaç güvenlik açığından dolayı bir çok kişi tercih etmemektedir. Sizler için Google tarafından desteklenen Android N sürümünün bir kaç özelliğinden bahsedeceğiz. Android N güncellemesi geldikten sonra Marshmallow kullanan bir çok kullanıcı yavaştan Android N güncellemesine geçiş yaparak daha gelişmiş özelliklere sahip olan Android N sürümünü kolaylıkla kullanabilecek. Android N sürümünde bulunan çoklu pencere özelliği sayesinde bir çok kişi işlemlerini kolaylıkla yaparken, bildirimler çubuğunda yer alan çoklu seçenekler sayesinde bir çok kişi ayarlar kısmına gitmeden hemen bildirimler sekmesinde yer alan ayarlardan kolaylıkla işlemlerini yapabilmektedir.

Android N Özellikleri

  • Çoklu pencere modu özelliği sayesinde bir işlemi bir anda yapabilirsiniz.
  • Bildirim çubuğunda yer alan kısa yollar sayesinde ayarlar kısmına gitmeden buradan kısa sürede işleminizi hemen yapabilirsiniz, size zaman kazandıracaktır.
  • Pil tasarrufu modu sayesinde pili daha mantıklı bir şekilde kullanacaktır, bu sizin pil tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.
  • Daha çok gelişmiş, yazı büyüklüğüne sahip olabileceksiniz.
  • Son kullanan uygulamalar seçeneği ile son kullanmış kapattığınız uygulamalara kolaylıkla erişebilirsiniz.
  • Yeni Night Mode sayesinde ekran ışığınız sizin bulunduğunuz ortama göre otomatik olarak farklılık gösterecektir.
  • Acil durum ekranı ile sizlerin belirlediğiniz kişilere herhangi bir acil durumda kolaylıkla ulaşmanızda yardımcı olacaklardır. Ayrıca acil durum ekranı sayesinde sizin adınızı, soy adınızı adresinizi ve kan grubunuzu kolaylıkla öğrenebilecekler. (Allah kazadan beladan korusun.)

Şuan için tam bir tarihi olmayan Android N güncellemesi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız bizleri takip etmekten vazgeçmeyin ve ayrıca teknoloji, genel yaşam hakkında sormak istediğiniz diğer soruları bana mail atarak iletebilirsiniz ve ya yorum olarak paylaşabilirsiniz.

*Bu arada N harfi Nutella’yı temsil ederken ilerleyen günlerde adı değişecek diye biliyorum.

Yorum Yap

Yorumlar
iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?
iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir? 28 Kasım 2017
PHP ile BOT Nasıl Yapılır?
PHP ile BOT Nasıl Yapılır? 28 Aralık 2017
Veritabanında Kelime Kaldırma - Değiştirme
Veritabanında Kelime Kaldırma - Değiştirme 06 Temmuz 2016
Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?
Deep Freeze Nasıl Kaldırılır? 04 Temmuz 2016
Codeigniter Framework Nedir?
Codeigniter Framework Nedir? 16 Mayıs 2017
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur? 24 Mayıs 2017
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır?
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır? 09 Temmuz 2016
WordPress Yazı Görselinin URL'ni Kaldır
WordPress Yazı Görselinin URL'ni Kaldır 12 Mayıs 2017