Instagram Kısıtlı Profil Nedir?

Instagram Kısıtlı Profil Nedir?

Instagram dünya üzerinde pek çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından biridir. Kısa sürede büyümekte olan Instagram uygulamasında bugün sizlere kısıtlı profil nedir konusu hakkında bilgiler vereceğim. Biliyoruz ki Instagram uygulaması dünya çapında kullanılan uygulamadır, kısa sürede büyüyerek herkesin ilgi odağı haline geldi. Bundan dolayı farklı milletler, farklı kültürlere sahip olan kişilerin de ilgi odağı haline geldi. Farklı kişilerin paylaşmış olduğu paylaşımlar bizim kültürümüz ile uyumlu olmadığından dolayı bu duruma Instagram yönetimi kültür koruma adı altında kısıtlı profil özelliğini getirdi. Kimi zaman İnstagram üzerinde dolaşırken “bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor” yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum kısıtlanmış profil olarak ifade edilmektedir. Peki İnstagram kısıtlı profil nedir?

İnstagram kısıtlı profil bulunduğunuz ülkedeki erişim sınırını ifade eden bir kavramdır. Buna göre ülke tarafından yasaklanmış olan bazı firmalara ya da ürün satışlarına ulaşma sınırı eklenmiştir. Bu tr bir uyarı yalnızca sizin için değil sizinle beraber aynı ülkede yaşayan tüm Instagram kullanıcıları için geçerlidir.

Kısıtlı Profil Nerelerde Kullanılır?

Ülkeye girişli yasak olan ürünler ülkede kullanılan sosyal medya üzerinde de yasaklanmıştır. Bu kısıtlı profil olarak ifade edilen profiller arasında daha çok dünyaca ünlü olan içki markaları yer almaktadır.

Hangi Hesaplar Kısıtlı Profil Olarak Görülmektedir

  • +18 paylaşım yapan profiller tamamen kısıtlı profil olarak görülmektedir, +18 paylaşımlar yaş sınırlaması olduğundan dolayı genellikle küçük yaşa sahip olan kullanıcılar için uyarlanmıştır.
  • Mide bulandırıcı paylaşımlar yapan kişilerin profillerine kısıtlı profil uyarlaması yapılır.
  • Ameliyat, kafası kopan insanlar, eli yüzü yanan insan paylaşımı yapan kişilerin profilleri Instagram yönetimi tarafından kısıtlı profil olarak görüntülenmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama 04 Temmuz 2016
Instagram Hesap Ekle Nedir?
Instagram Hesap Ekle Nedir? 17 Aralık 2017
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim 14 Eylül 2016
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir? 03 Eylül 2016
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır? 19 Ocak 2018
Instagram İşletme Profili Nedir?
Instagram İşletme Profili Nedir? 02 Eylül 2016
Instagram Çok İnternet Harcıyor
Instagram Çok İnternet Harcıyor 03 Temmuz 2016
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır? 11 Mayıs 2017