Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme

Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme

Instagram arama geçmişi hemen hemen herkesin başına dert olmuştur, özellikle harf arama geçmişi eminim herkesin içini ürperten olaylardan biridir bunun için Instagram geliştirmiş olduğu alt yapı ve yayınlanmış olduğu yeni sürüm ile sizlerde harf geçmişinden kurtulabileceksiniz. Instagram’da arama geçmişini tamamen silmek istiyorsanız mutlaka yeni sürüm kullanmanız gerekmektedir. Instagram’daki arama geçmişini tamamen silmek için Instagram hesabınızı güncellemeniz durumunda, x öğesini gizle? özelliğini kullanarak arama geçmini silebileceksiniz. Eğer ki Instagram’da harf geçmişini silmek istiyorsanız da Instagram uygulamasını kaldırıp, silinmeyen Android dosyasını silerek Instagram arama geçmişini tamamen silebilirsiniz. Instagram’da harf geçmişi silinir mi?

Instagram Harf Geçmişini Silmek

Arama kısmında çıkmamasını istediğiniz kişiyi veya sayfayı engelleyip engellini kaldırmanız yeterlidir. Şayet bu yöntem olmaz ise aşağıdaki diğer yöntemleri deneyiniz. Instagram’da harf geçmişini bundan 1 hafta öncesine kadar silemiyorduk lakin yoğun şikayetler sonucunda Instagram yeni çalışma düzenleyerek harf geçmişini silme sürümünü yayınladı. Gelen son güncelleme de harf geçmişini silebilir ve sizlerde bu dertten kullanabilirsiniz. Güncellemeyi Google Play üzerinden takip edebilirsiniz, güncelmenin part part geldiğini kesinlikle unutmayınız.

Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Instagram’da şuan sizlerde olan sürümlerde eminim ki arama geçmişini silseniz dahi tekrardan geri gelmektedir değil mi? Bu durum karşısında sizlere birkaç alternatif yol sunacağım bu yolları takip etmeniz durumunda Instagram arama geçmişini silebilirsiniz.

1. Yol: Uygulamayı Kaldırıp, Klasörü Silmek.

Instagram uygulamasını kaldırıp, klasörü silmeniz durumunda arama geçmişinden tamamen kurtulabilir ve ardından Google Play üzerinden telefonlarınıza Instagram uygulamasını tekrardan indirmeniz durumunda 10-15 dakika boyunca eski görünüme sahip olan Instagram’ı kullandıktan sonra sorunlar düzelecektir.

Genelde Instagram uygulamasını kaldırdıktan sonra Dosya Yöneticisinde bulunan com.instagram.android klasörünün silinmesi gerekir eğer ki bu işlem sizin telefonunuzda desteklenmiyorsa manuel olarak bu klasörü silebilmeniz yeterli olacaktır, lakin ilk olarak Instagram uygulamasını kaldırmayı unutmayın.

İlk olarak telefonunuzun dosya yöneticisine giderek ana dizinde yer alan Android klasörünü bulunuz.

Android klasörünün içerisinde yer alan data klasörüne dokunup açınız.

Bu kısımda telefonunuza ait olan bütün uygulamaların yedeklemiş olduğu sistem bilgileri mevcuttur burada bulunan com.instagram.android klasörünü bularak bu klasörü siliniz.

2. Yol: Instagram Uygulamasını Tekrardan Kurun.

Instagram uygulamasını tekrardan kurabilmek için, Google Play üzerinden telefonlarınıza Instagram uygulamasını indirebilirsiniz. Instagram uygulamasını kurduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile Instagram’a giriş yapmanız durumunda sizleri eski Instagram’ın arayüzü karşılayacaktır, eğer ki eski arayüz ile karşılaşırsanız hem harf geçmişi hemde Instagram geçmişiniz kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır.

3. Yol Sadece Instagram Arama Geçmişini Gizlemek

Instagram arama geçmişinizi açıp silmek istediğiniz arama geçmişine uzun dokunun, daha sonrasında çıkacak olan seçenekler arasında Gizle seçeneğine dokunarak arama geçmişini gizleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır? 27 Aralık 2020
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır? 30 Nisan 2020
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır? 03 Mart 2021
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? 04 Temmuz 2016
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu 02 Ocak 2018
Instagram Kısıtlı Profil Nedir?
Instagram Kısıtlı Profil Nedir? 09 Kasım 2017
Instagram Zoom Nasıl Yapılır?
Instagram Zoom Nasıl Yapılır? 31 Ağustos 2016