Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme

Anasayfa » Instagram » Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme
Instagram 14 yorum

Instagram arama geçmişi hemen hemen herkesin başına dert olmuştur, özellikle harf arama geçmişi eminim herkesin içini ürperten olaylardan biridir bunun için Instagram geliştirmiş olduğu alt yapı ve yayınlanmış olduğu yeni sürüm ile sizlerde harf geçmişinden kurtulabileceksiniz. Instagram’da arama geçmişini tamamen silmek istiyorsanız mutlaka yeni sürüm kullanmanız gerekmektedir. Instagram’daki arama geçmişini tamamen silmek için Instagram hesabınızı güncellemeniz durumunda, x öğesini gizle? özelliğini kullanarak arama geçmini silebileceksiniz. Eğer ki Instagram’da harf geçmişini silmek istiyorsanız da Instagram uygulamasını kaldırıp, silinmeyen Android dosyasını silerek Instagram arama geçmişini tamamen silebilirsiniz. Instagram’da harf geçmişi silinir mi?

Instagram Harf Geçmişini Silmek

Arama kısmında çıkmamasını istediğiniz kişiyi veya sayfayı engelleyip engellini kaldırmanız yeterlidir. Şayet bu yöntem olmaz ise aşağıdaki diğer yöntemleri deneyiniz. Instagram’da harf geçmişini bundan 1 hafta öncesine kadar silemiyorduk lakin yoğun şikayetler sonucunda Instagram yeni çalışma düzenleyerek harf geçmişini silme sürümünü yayınladı. Gelen son güncelleme de harf geçmişini silebilir ve sizlerde bu dertten kullanabilirsiniz. Güncellemeyi Google Play üzerinden takip edebilirsiniz, güncelmenin part part geldiğini kesinlikle unutmayınız.

Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Instagram’da şuan sizlerde olan sürümlerde eminim ki arama geçmişini silseniz dahi tekrardan geri gelmektedir değil mi? Bu durum karşısında sizlere birkaç alternatif yol sunacağım bu yolları takip etmeniz durumunda Instagram arama geçmişini silebilirsiniz.

1. Yol: Uygulamayı Kaldırıp, Klasörü Silmek.

Instagram uygulamasını kaldırıp, klasörü silmeniz durumunda arama geçmişinden tamamen kurtulabilir ve ardından Google Play üzerinden telefonlarınıza Instagram uygulamasını tekrardan indirmeniz durumunda 10-15 dakika boyunca eski görünüme sahip olan Instagram’ı kullandıktan sonra sorunlar düzelecektir.

Genelde Instagram uygulamasını kaldırdıktan sonra Dosya Yöneticisinde bulunan com.instagram.android klasörünün silinmesi gerekir eğer ki bu işlem sizin telefonunuzda desteklenmiyorsa manuel olarak bu klasörü silebilmeniz yeterli olacaktır, lakin ilk olarak Instagram uygulamasını kaldırmayı unutmayın.

Instagram Klasörü Nasıl Silinir?

İlk olarak telefonunuzun dosya yöneticisine giderek ana dizinde yer alan Android klasörünü bulunuz.

Instagram Klasörü Nasıl Silinir?

Android klasörünün içerisinde yer alan data klasörüne dokunup açınız.

Instagram Klasörü Nasıl Silinir?

Bu kısımda telefonunuza ait olan bütün uygulamaların yedeklemiş olduğu sistem bilgileri mevcuttur burada bulunan com.instagram.android klasörünü bularak bu klasörü siliniz.

2. Yol: Instagram Uygulamasını Tekrardan Kurun.

Instagram uygulamasını tekrardan kurabilmek için, Google Play üzerinden telefonlarınıza Instagram uygulamasını indirebilirsiniz. Instagram uygulamasını kurduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile Instagram’a giriş yapmanız durumunda sizleri eski Instagram’ın arayüzü karşılayacaktır, eğer ki eski arayüz ile karşılaşırsanız hem harf geçmişi hemde Instagram geçmişiniz kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır.

3. Yol Sadece Instagram Arama Geçmişini Gizlemek

Instagram arama geçmişinizi açıp silmek istediğiniz arama geçmişine uzun dokunun, daha sonrasında çıkacak olan seçenekler arasında Gizle seçeneğine dokunarak arama geçmişini gizleyebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme

 • kesin çözüm söylüyorum buldum sonunda çok şükür
  çıkmasını istmediğiniz kişi veya sayfayı engelleyin sonra tekrar engellemeyi kaldırsanızda çıkmıyor beyin bedava deneyebilirsiniz.telefonu tamamen sıfırlayıp yaptım sizin dediğiniz olmadı .her yolu denedim şuan için tek çözüm bu sanırım

 • merhaba…uygylamayı kaldırdım …data bölümünde android.instagram uygulamasını bulamadım….hersey var instagram yok

 • merhaba aramalar kısmına bır harf yazdığımda onceki aramalar da cıkıyo bunu nasıl silebiliriz şimdiden teşekkürler

 • Merhaba instagram da arama yapıldığında altta çıkan isimlerin yanında x kişiside takip ediyor çıkıyor.O x kişisini tanımıyorum takip etmiyorum daha önceden aramadım da böyle bir durum normal mi instagramın yaptığı bir şey mi

  • Merhaba bu durum genellikle şundan dolayı kaynaklanmaktadır; Daha önceden o kişiyi takip ettiniz mi veya o kişinin profilini aradınız mı? yada o kişiyi takip eden bir hesabı kendi telefonunuzdan açtınız mı? bu gibi sonuçlar sonucunda çıkar…

 • Admin instagramdaki sponsorlu reklam geçmişini nasıl bulabilirim bi sayfayı kaybettim ona ulaşmak istiyorum

  • Merhaba, ilgili reklam hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Mesela görmüş olduğunuz reklamda X markalı bir ayakkabı bahsediliyor ise sizde Instagram’da ayakkabı sayfalarını takip ederek tekrardan o reklamın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için