Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Dünyada kullanılan çok sayıda sosyal paylaşım ağlarından bir olan Instagram sosyal ağı pek çok kullanıcıya sahip bir ağdır. Keyifli bir paylaşım ağı olarak insanlar buradan fotoğraflarını paylaşmakta, paylaşımlar yapmaktadır. Birçok sosyal ağda olduğu gibi Instagramda da güvenlik sorunu önemli bir sorundur. Size ait olan hesabın bir başkası tarafından kullanılmaması, hesabınızı güvene almanız açısından güvenlik uygulaması Instagramda da şarttır.

Güvenlik Kodu Nasıl Talep Edilir?

Emniyetiniz için Instagram güvenlik kodu talebi için öncelikle e- posta adresinizin olması yeterli olacaktır. E- posta adresine genelde güvenlik kodu gönderildiği halde bazı durumlarda posta adresine kod ulaşmayabilir. Bu gibi durumlarda en pratik yol olarak facebook hesabınıza giriş yapabilir ve buradan güvenlik kodu talep edebilirsiniz. Facebook güvenlik kodu olarak bilinen bu kodu Instagram hesabınız için de kullanabilirsiniz.

Facebooktan Güvenlik Kodu Nasıl Talep Edilir?

Instagramda güvenlik kodu elde etmek için facebooktan güvenlik kodu talep etme işlemi  için facaebook tarafından tanımlana bir cep telefonunuz olması  gerekir. Eğer tanımlanan bir cep telefonu yoksa https://www.facebook.com/settings?tab=mobile uygulamasından giriş yapabilirsiniz. Bu uygulamadan giriş yaptıktan sonra size ait olan cep numaranızı tanımlandırabilirsiniz. Daha sonra Avea, vodofone hattı içim 3223e Türkcell için ise 3266ya kısa mesaj atarak onay kodunuzu isteyebilirsiniz. Onay kodunuz doğrulandıktan sonra Instagram hesabınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır? 30 Nisan 2020
Instagram Stories Nedir?
Instagram Stories Nedir? 06 Ağustos 2016
Instagram Kısıtlı Profil Nedir?
Instagram Kısıtlı Profil Nedir? 09 Kasım 2017
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir? 03 Eylül 2016
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu 02 Ocak 2018
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır? 11 Mayıs 2017
Instagram Repost Nasıl Yapılır?
Instagram Repost Nasıl Yapılır? 12 Ocak 2018