Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

İnstagram furyası tüm dünyada hızla yayılmaya devam ediyor, ülkemizde de son yıllarda İnstagram kullanım oranında önemli derecede artış oldu. Sosyal medya uygulamalar kullanıcılarına daha iyi ve daha farklı özellikler sunabilmek için yeni güncelleştirmelerle sürekli bir yenilik bir yenilenme halindeler, instagram hikayeleri de instagram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde 24 saat boyunca takipçileriniz tarafından görüntülenecek ve 24 saatin sonunda otomatik olarak sistem tarafından silinen paylaşımlar yapabilirsiniz. Genel olarak herkes, bir yere giderken, bir şeyler yerken o görüntüyü paylaşım olarak yapamayacak ise hikaye olarak paylaşmaktadır. Bugün ise sizlere Instagram’da hikaye nasıl gönderilir konusunda bilgiler vereceğim. Son günlerde eskisine nazaran hikaye paylaşımlarında artış bir anda arttı işte sizlerde bu hikaye paylaşımına ortak olmak istiyorsanız bu adımları takip etmeniz yeterlidir. Peki, Instagram’da hikaye nasıl paylaşılır bu konuyu merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Peki nasıl hikaye gönderilir?

Instagrama giriş yaptıktan sonra üstte arkadaşlarınızın hikayelerini göreceksiniz, burada size ait bir bölü daha var buraya tıklayarak yönlendirmeleri takip ediyorsunuz ve bu işlemin sonunda hikayeniz hazır, dilerseniz daha önce paylaştığınız fotoğraflarınızı da hikayenize ekleyebilirsiniz, bunu da şu şekilde yapıyoruz, ekranı üstten aşağı doğru yavaşça çekiyoruz ve karşımıza daha önce paylaştığımız fotoğraflar ve videolar çıkıyor, buradan seçerek hikayenizi oluşturabilirsiniz.

  • Galeriden bir fotoğraf seçmek istiyorsanız ilk olarak ekranı yukarıya doğru kaldırın, alt kısımda galerinizde son 24 saat içerisinde eklenen veya değişiklik yapılan fotoğraflarınızı görebilirsiniz. Dilerseniz galeriden bir fotoğrafı hikaye olarak paylaşabilirsiniz.
  • Paylaşmış olduğunuz hikaye sistem tarafından saati geldikten sonra yani 24 saat sonra silinmektedir.
  • Hikayenize bakan kişileri hikayenizin alt kısımdan kişiler bölümünden görebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır? 19 Ocak 2018
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama 04 Temmuz 2016
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur? 18 Mayıs 2017
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır? 29 Ağustos 2016
Instagram Taslak Bölümü Nerede?
Instagram Taslak Bölümü Nerede? 10 Haziran 2023
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma 27 Aralık 2020
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır? 30 Nisan 2020
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim 14 Eylül 2016