Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim

Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim

En çok kullanılan sosyal medya hesapları arasında yer alan ınstagram da hesabın güvence altına alınması çok önemlidir. Kişisel bilgilerin, fotoğrafların ve arkadaşlarınızın bilgilerinin yer aldığı uygulamada hesabınızın başkalarının eline geçmesi çok sayıda olumsuz sonuca neden olur. hesabınızı güvence altına almak için ilk yapmanız gereken şey profil bilgileri içerisinde yer alan kısımdan telefon numaranızı sisteme eklemek olmalıdır. Ayarlar kısmında yer alan gizli bilgiler sekmesinden telefon numarasını girip size gelecek SMS ile de onaylatmanız gerekir. Telefon numaranızın hesap için en büyük güvece olacaktır. Ayrıca diğer bilgileri de doldurarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bunlar e-mail adresiniz, güvenlik sorusuna verilecek cevaplar olabilir.

Telefon Doğrulaması Mutlaka Yapın

Instagram uygulaması herhangi bir şüphe duyduğu vakit telefon numarası girilmeyen hesaplara telefon doğrulamasını şart koşmaktadır. Bu sayede hem Instagram daha doğru sonuçlara daha hızlı bir şekilde ulaşıyor hemde kullanıcı kendi hesabını daha fazla güvene almış oluyor. Instagram’da telefon doğrulama işlemi sayesinde hesabınızda olası bir hareketlilikte sizlere SMS ile uyarı gelmesini de sağlayabilirsiniz. Veya hesabınızda şifrele sıfırlama işlemini kolaylıkla SMS sayesinde yapabilirsiniz.

İlk Mail Adresi Oldukça Çok Önemlidir

İlk mail adresi sizin için ne kadar önemli olmasa da Instagram için çok önemlidir. Instagram hesabınıza eklemiş olduğunuz ilk mail sayesinde Instagram hesabınız bir başka kişinin eline geçtiğinde geri almak istediğinizde sizlere sorulacak olan sorulardan biri de hesabınızın ilk mail adresidir.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır? 29 Ağustos 2016
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir? 03 Eylül 2016
Instagram Repost Nasıl Yapılır?
Instagram Repost Nasıl Yapılır? 12 Ocak 2018
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi? 08 Aralık 2016
Instagram Çok İnternet Harcıyor
Instagram Çok İnternet Harcıyor 03 Temmuz 2016
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır? 30 Nisan 2020
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır? 11 Mayıs 2017