Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?
18 Mayıs 2017

Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?

Sosyal medyanın ticaret sektörü üzerindeki payı gittikçe arttı. Instagram aylık 300 milyon aktif kullanıcısı olması bakımıyla kurumsal bir yapıya sahip olmak isteyen firmaların tercih edeceği türden bir sosyal medyaların arasındaydı. Ancak özellikle Facebook’da oluşturulan ticari profil Instagram’da oluşturulamadığından tercih edilmiyordu. Ancak Instagram’ın yeni getirmiş olduğu özellik sayesinde ticari profil oluşturulabilecek veya bu tür profili olan kişiler ticari profile geçiş yapabilecekler. Instagram uygulaması her yeni bir güncelleme ile kendi kullanıcılarını sevindirmeye ve daha fazla kullanılmayı hedeflemektedir. Aylık 300 milyondan daha fazla kişiye ev sahipliği yapan Instagram uygulamasında yeni gelen güncellemeleri sizlerde kullanmak istiyorsanız mevcut uygulamayı güncellemeyi unutmayınız. Peki, Instagram uygulamasında şirket profili nasıl oluşturulur? Instagram’da şirket profili açabilmek için ne yapmalıyım?

Instagram’da Şirket Profili Oluşturma

Öncelikli olarak telefonda bulunan Instagram uygulamasını girilmesi gerekiyor. Daha sonra kişi giriş yapmadı ise profiline girmeli. Ardından sağ üst tarafta bulunan ayarlar seçeneği seçilmelidir. Daha sonra hesap kategorisinde bulunan “İşletme Profiline Geç” seçeneği seçilmeli. Buradan sonra gelecek onaylamaları ve düzenlemeleri uygun olarak doldurduktan sonra işlem bitecektir. Bunu yaparken hesabın gizli olmaması gerekmektedir.

Şayet kullanmış olduğunuz Instagram hesabı gizli ise bu durumda otomatik olarak gizlilikten çıkacaktır. Instagram’da şirket profilinizi açmadan önce mutlaka Facebook üzerinden 1 adet Facebook sayfası oluşturmanız gerekmektedir, şayet mevcut bir Facebook sayfasınız varsa onu kullanabilirsiniz.

 

 

 

Instagram Zoom Nasıl Yapılır?

Instagram Zoom Nasıl Yapılır?

31 Ağustos 2016
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

29 Ağustos 2016
Instagram İşletme Profili Nedir?

Instagram İşletme Profili Nedir?

02 Eylül 2016
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama

Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama

04 Temmuz 2016