Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram eğlenceli ve çok hareketli bir sosyal medya paylaşım platformu. Ancak, maalesef Instagram hesapları taklit edilebiliyor, sahte hesaplar açılabiliyor. Bu oldukça sinir bozucu bir durum yaratabiliyor. Instagram sahte hesap gibi kuralların ihlal edildiği durumlarda şikâyet üzerine hesapları kapatabilmektedir.

Instagram topluluk kurallarını çiğneyen hesapları kapatma yetkisine sahiptir. Sahte hesap, uygunsuz içerik, ırkçı paylaşımlar, yasadışı paylaşımlar gibi birçok kurala aykırı paylaşım yapan hesap kapatılmaktadır. Siz de sahte hesap gibi olumsuz bir durumla karşılaştığınızda, Instagram sahte hesap şikayet işlemini yaparak hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Sahte Hesap Şikayet Etme

Instagram sahte hesap şikayet etme birkaç adımda gerçekleştirilmektedir. Şikâyet edilen hesaplar 24 saat içinde değerlendirilerek geri dönüşü yapılmaktadır. Kural ihlali yapan hesaplar kapatılmaktadır. Sahte hesap şikâyet etmek için öncelikle Instagram yardım merkezine giriyorsunuz. Burada bulunan formu dolduruyorsunuz. Birisi benim adıma hesap açmış seçeneğini seçerek kendi hesabınız adına açılmış sahte hesabı şikayet edebilirsiniz.

Evet taklit edilen kişi benim seçeneğini işaretledikten sonra forma resim eklemeniz çok daha etkili olacaktır. Şikâyet etmek istediğiniz hesap bilgilerini ve kendi hesap bilgilerinizi yazdıktan sonra kimliğinizi forma ekliyorsunuz. Kimliğini belirten net bir resim eklemeniz gerekiyor. Resim eklerken JPEG formatında olmasına dikkat edin. Formu gönderdikten sonra 24 saat içinde Instagram size dönüş yapacaktır ve kural ihlali dolayısı ile şikayet ettiğiniz hesap kapatılacaktır.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Kullanıcısı Ne Demek?
Instagram Kullanıcısı Ne Demek?08 Eylül 2016
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme28 Mart 2021
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?18 Mayıs 2017
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim14 Eylül 2016
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?03 Mart 2021
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme06 Temmuz 2016
Instagram Stories Nedir?
Instagram Stories Nedir?06 Ağustos 2016
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?27 Aralık 2020