Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?
09 Mayıs 2017

Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Samsung Galaxy Note 4 için Android Marsmallow güncellemesini yayınlandı. Android Marsmallow sürümü öncelikle Polonya için hazırlandı. Daha sonra Hindistan ve Amerika’daki Galaxy Note 4 kullanıcıları Marsmallow güncellemesini aldı. Marsmallow güncellemesinin boyutu 1.5gb’a yakın görünüyor. Bu nedenle güncelleme işlemi mobil ağ yerine wi-fi ağından yapılması öneriliyor. Bu sayede mobil internet kotanız da herhangi bir değişiklik oluşmayacaktır.

Note 4 Marsmallow Güncellemesi

Galaxy Note4 için gelen yeni Marsmallow güncellemesi ile birlikte telefonunuz için gelen birçok güvenlik yamasına da sahip olacaksınız. Galaxy Note 4 için Odin programını kullanarak Marsmallow güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Odin programını kullanarak yapacağınız güncelleme işlemi cihaz garantisine herhangi bir zarar vermeyecektir. Yükleyeceğiniz yazılım Samsung’un kendi yayınladığı güncellemeye ait olması gerekiyor.

6.0.1 Marsmallow Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Galaxy Note 4 için Marsmallow güncellemesini yüklemeye başlanmadan önce mutlaka kişisel verilerinizin yedeklemesini yapmalısınız. Yedeklemenizi yaptıktan sonra Samsung’un orijinal 6.0.1 Marsmallow romunu ve Odin programını bilgisayarınıza download edebilirsiniz. Dosyaları bilgisayarımıza hazırladıktan sonra cep telefonunuzu download moduna almalısınız. Download moduna geçiş yapabilmek için önce telefonumuzu kapatıyoruz. Kapalı olan cep telefonumuzu ses kısma, home ve güç tuşlarına basılı tutarak download moduna geçmesini bekliyoruz. Açılan ekranda ses yükseltme tuşuna basarak cep telefonunuzu güncelleme işlemine hazırlamış oluyorsunuz. Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra Odin uygulamasını çalıştırın. Bağlantı gerçekleştikten sonra bilgisayarınıza indirdiğiniz 6.0.1 Marsmallow romunu Odin programı ile seçiyoruz, ID:COM yazan yerde port numarası görüldükten sonra Star yazan kutucuğa tıklıyoruz. Cep telefonunuz Marsmallow romunu yüklemeye başladıktan sonra bir kaç defa yeniden başlayabilir. Yükleme bittikten sonra telefonunuz her zamankinden daha geç açılabilir. Herhangi bir işlem yapmadan telefonunuzun açılmasını bekleyin. Telefonunuz açıldıktan sonra gerekli güncellemeleri otomatik yükleyecektir.

Biyometrik Güvenlik Nedir?

Biyometrik Güvenlik Nedir?

01 Ağustos 2017
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

24 Mayıs 2017
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır?

Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır?

09 Temmuz 2016
Android Telefondan RAR Dosyası Nasıl Açılır?

Android Telefondan RAR Dosyası Nasıl Açılır?

26 Aralık 2017