WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?

WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?

Eğer ki aylık 2GB internet paketi yapıyorsanız ve gizlilik endişeleriniz varsa Google Drive yedeklemesini kesinlikle tavsiye etmem uzak durun, Android kullanıcılar için WhatsApp’a 2015 yılında gelen özelliklerden biri olan Google Drive yedekleme sistemi sayesinde mesajlarınızı kendi telefonunuza ek olarak birde Google Drive üzerine yedeklemeniz durumunda mesajlarınız artık daha sağlam bir şekilde saklanabilmektedir. Telefonunuzun başına gelecek olan olası bir durumda, WhatsApp konuşmalarınızı Google Drive üzerinden tekrardan geri getirebilir ve tekrardan erişebilme yetkisine sahip olabilirsiniz. Eğer ki sizlerinde mesajlarında önemli noktalar varsa bunları ek olarak Google Drive üzerine yedekleyerek saklayabilirsiniz, lakin Google Drive üzerine yedekleme yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var, bu noktalara dikkat ederseniz sizler için daha iyi olacağına inanıyorum.

Google Drive Yedeklemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Google Drive yedeklemesini kullanmak istiyorsanız, sadece Wifi vasıtasıyla gerçekleştirin. İnternet paketi üzerinden Google Drive üzerine yedekleme yaparsanız internet paketinizin çabuk bitmesine neden olacaktır.
  2. Google bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın, eğer ki Google hesabınız bir başka kişi tarafından erişim sağlanabiliyorsa yedeklerinizi onlarında indirmesine izin doğuyor bunun için Google bilgilerinizi her önüne gelenle paylaşmayın.
  3. Her ne kadar fazla gelişse dahi eğer ki Google Drive üzerine yedeklemiş olduğunuz veya yedekleceğiniz olan yedeklerin boyutu çok fazlaysa bu işlemden uzak durun olan internet paketinize olur. Yedekleme esnasında yedek boyutu büyükse sıkıntı çıkması an meselesidir.

WhatsApp Drive Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

WhatsAppAyarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği > Google Drive ayarları kısmına gelerek buradan yedek ayarlarınızı kontrol edebilir ve aktifleştirebilirsiniz.

Google Drive yedeklemesinde, Videoları yüklemek istemiyorsanız Tik işaretini kaldırın.

Tavsiye etmiş olduğum Google Drive Yedekleme ayarlarını şu şekilde yapınız.

WhatsApp Drive Yedeklemesi Nasıl İptal Edilir?

Eğer ki Google Drive yedeklemesini iptal etmek istiyorsanız da aşağıdaki gibi ayarlarınızı yaptıktan sonra Google Drive yedeklemesini iptal edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
DDoS Saldırılarının Geleceği Etkilemesi
DDoS Saldırılarının Geleceği Etkilemesi 11 Mayıs 2017
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor?
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor? 15 Aralık 2017
PHP ile BOT Nasıl Yapılır?
PHP ile BOT Nasıl Yapılır? 28 Aralık 2017
PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır?
PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır? 28 Haziran 2017
HTTP Error 503 – Service Unavailable Hatası
HTTP Error 503 – Service Unavailable Hatası 12 Mayıs 2017
Codeigniter Framework Nedir?
Codeigniter Framework Nedir? 16 Mayıs 2017
Google Chrome Çevrimdışı Özelliği Nedir?
Google Chrome Çevrimdışı Özelliği Nedir? 06 Ağustos 2017
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır? 07 Ekim 2017