Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Genellikle internet kafelerde veyahut eğitim alanlarında karşımıza çıkan Deep Freez koruma programı hakkında bugün sizlere bilmeniz gereken seçeneklerden biri olan kaldırma işleminden bahsedeceğim. Sistem koruma yazılımı olarak öne çıkan deep freeze, kurulmasının ardından sistemi hemen kaydetmektedir. Sistemin virüslerden korunması açısından önem taşırken ayrıca bilgisayarın hız seviyesinin ilk günkü ayarına dönülmesine de katkı sağlamaktadır. Fakat pek çok kişi deep freeze kaldırma yolunu sürekli açıp kapatma hamleleriyle baş başa kalmasından dolayı sıkılabilmektedir. Bu yüzden deep freeze kaldırma yoluna yönlenmektedir. Peki deep freeze nasıl kaldırılır? bir bakalım;

Öncelikle shift tuşuna basılı tutmanız gerekecektir. Sağ alt çaprazda yer alan deepfreeze simgesine çift tıklayın veya bir başka yol olan ctrl+alt+shift+f6 kısayolunu kullanarak ulaşmanız mümkün olacaktır. Karşınıza açılan bir ekran gelecek ve bu ekranda bir şifre sitenecektir. Şifreyi girmelisiniz eğer şifreniz yok olursa yapmanız gereken tek şey ok tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Boot thawed seçerek tekrar ok butonunuza basmanız gerekecektir.

Bilgisayarı kapatıp tekrar açmaya başladığınızda deep freeze devre dışı olduğunu göreceksiniz. Açılan bilgisayardan sonra bir diğer adımınız yerel disk c:program / files /Faronics klasörüne ulaşarak silmeniz ile birlikte deep freeze tamamen ortadan kalkacaktır. Böylelikle sizlerde eğer deep freeze kaldırmak istiyorsanız uyguladığımız adımları izleyerek bunu rahatlıkla gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Sizlerde bu şekilde Deep Freeze programını kaldırmış olacaksınız, Deep Freeze programında mevcut farklı sürümlere göre kaldırma işlemi farklılık gösterecektir. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bu durumu alt kısımdan yorum olarak paylaşınız.

Yorum Yap

Yorumlar
Spam Trafik Engelleme Nasıl Yapılır?
Spam Trafik Engelleme Nasıl Yapılır?13 Mayıs 2017
Biyometrik Güvenlik Nedir?
Biyometrik Güvenlik Nedir?01 Ağustos 2017
https Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?
https Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?12 Mayıs 2017
SEOPix İle Markanızı Büyütün!
SEOPix İle Markanızı Büyütün!28 Mayıs 2022
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?24 Mayıs 2017
iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?
iPhone Özelden Arama Nasıl Engellenir?28 Kasım 2017
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır?
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır?09 Temmuz 2016
PHP ile BOT Nasıl Yapılır?
PHP ile BOT Nasıl Yapılır?28 Aralık 2017