Youtube Go Nedir?

Youtube Go Nedir?

Google’ın yeni getireceği uygulaması Youtube Go kullanıcılara offline yani çevrimdışı olarak video izleyebilme ve kaydetme imkanları tanıyacak. Google’dan sonra popüler olarak hayatlarımızda yer edinen ve video paylaşım sitesi olan Youtube, kullanıcılara erişim sınırlarını getirdiği bu yeni uygulama ile genişletiyor. Youtube Go uygulamasıyla dikkat çeken site bu uygulama sayesinde daha çok kullanıcıya erişmeyi bekliyor.

Youtube Go Uygulamasının Hedefleri Nelerdir?

Google’ın desteğini alarak Hindistan’da bulunan kullanıcıları baz alarak tasarlanan Youtube Go uygulamasıyla birlikte, bütün kullanıcıların uzun zamandan beri bekledikleri özellikleri de teknoloji dünyasına kazandırmayı hedefliyor. Özellikle Android ve iOS tabanlı mobil kullanımın artmasıyla beraber bir gereklilik halini alan veri tasarrufu da Youtube Go uygulaması sayesinde gerçekleşmiş olacak.

Uygulamanın genel amacı olarak interneti yavaş olan ya da internet paketi kullanım verilerinde kota sıkıntısı çeken kullanıcıların çevrimdışı olarak da video izleyebilme olduğu işaret ediliyor. Uygulamanın özellikle internetin yavaş ya da internet paketinde kota sıkıntısı yaşayan kullanıcıların sıkıntı yaşamadan video izlemesini sağlamak olacak.

Youtube Go Uygulamasının Kullanıcılara Sunduğu Özellikler

Özellikle internet erişiminin yavaş olduğu bölgeler baz alınarak tasarımı yapılan Youtube Go uygulamasıyla birlikte kullanıcılar isterlerse beğendikleri Youtube videolarını offline yani çevrimdışı olarak izleyebilecek ve kaydedebilecekler. İsterlerse de bu videoları sunulan izleme boyutlarıyla mobil cihazlarına indirebilecekler.

Kullanıcılar Youtube videolarının hangi izleme kalitesiyle indirmek istediklerini seçebilecek ve bu izleme kalitesinin cihazda ne kadar alan kaplayacağını görebilecekler. Ayrıca bu videoları mobil cihazların istenilen alanına kaydedebilme imkanı da sunan Youtube Go uygulamasıyla mobil cihazlarda kota harcanması devrine de son vermiş olacak.

Youtube Go Uygulamasının Türk Kullanıcılara Avantajları

Türkiye’deki kullanıcıların özellikle adil kota kullanımlarını (AKK) aşması durumlarında yavaşlayan internetle video izlemek de büyük bir sıkıntı haline gelebiliyor. Adil kota aşımlarında 3mbit hızında HD video izleme imkanı bulunmamasından ötürü, videoyu önce mobil cihaza indirip ardından izleme seçeneği büyük bir avantaj olacak.

Şu sıralar Hindistan’da bulunan pek çok kullanıcının test etmeye başladıkları Youtube Go uygulaması bu bölgede internet bağlantısındaki yavaşlıklar sebebiyle yüksek kaliteyle ya da kesintisiz video izlenememesinin önüne geçilmiş olacak. Türkiye’de çıkış tarihinin henüz belli olmadığı Youtube Go uygulamasının gelecek haftalarda bütün dünya üzerinde kullanılması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorumlar
DDoS Saldırılarının Geleceği Etkilemesi
DDoS Saldırılarının Geleceği Etkilemesi 11 Mayıs 2017
Site Uzantıları Kaç Tanedir?
Site Uzantıları Kaç Tanedir? 26 Nisan 2017
SEOPix İle Markanızı Büyütün!
SEOPix İle Markanızı Büyütün! 15 Ekim 2021
PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır?
PHP ile Sub Menü Nasıl Yapılır? 28 Haziran 2017
Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?
Deep Freeze Nasıl Kaldırılır? 04 Temmuz 2016
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor?
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor? 15 Aralık 2017
WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir?
WhatsApp Google Drive Yedekleme Nedir? 06 Temmuz 2016
Gizli Numaradan Arayanı Bulma
Gizli Numaradan Arayanı Bulma 07 Haziran 2017