Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Kullanımı en yaygın sosyal ağ sitelerinden biri olan Facebook her geçen gün farklı yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Facebook’un uzun zamandır kullanılan yeni uygulamalarından biri de Messenger’dır. Facebook Messenger kısa sürede en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olmuştur. Fakat aynı zamanda Messenger kullanıcılarından oldukça şikayet getiren de bir programdır. Özellikle sürekli bildirim gelmesi ve gelen mesajların ekranda görülmesi insanların bu uygulamadan sıkılmasına neden olmaktadır. Baloncuk içerisindeki mesaj başka bir uygulama kullanırken sizi rahatsız edebilmektedir. Özellikle WhatsApp’ı sürekli kullananlar mesajlaştıkları yerde başka bir baloncuğun gelmesinden oldukça şikayetçiler. Messenger’ın bildirim seslerinden sohbeti sessize alma seçeneklerini kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Üstelik zamanı da siz ayarlayabilirsiniz. Haftalık, aylık, yıllık sessize alma seçeneklerini kullanarak bildirim seslerinden kurtulmanız mümkün. Messenger uygulamasının gelen mesajları ekranda baloncuk içerisinde göstermesi pek çok kişiye rahatsızlık vermektedir. Bu soruna geçici çözümlerden biri mesaj balonunu ekranda çıkan çarpı işaretine doğru sürüklemektir. Peki, Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır?

Facebook Messenger Bildirimlerini Pasif Hale Getirmek

Öncelikle yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan Messenger uygulamasını açmanızdır. Messenger uygulamasını açtığınızda karşınıza kişi listeniz gelmektedir. Buradan en sağdaki ayarlarlar işareti olan simgeyi bulmanız gerekir. Bu simgeye tıkladıktan sonra ayarlarınız karşınıza çıkacaktır. Burada “Facebook sohbet”, “bildirimler ve sesler“,”uygulama sesleri”, “konum” gibi seçenekleri göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “Facebook sohbet” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Burada kutucukta işaretli olan yere tıkladığınızda uygulamayı kapatmış olursunuz.

Facebook Messenger Hesabımdan Nasıl Çıkış Yapabilirim?

Facebook Messenger hesabınızdan çıkış yapabilmek için uygulamanın önbelleğini silmeniz yeterli olacaktır. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Telefonunuzundan ayarlar bölümünden Uygulamalar kısmına gidiniz.
  2. Bu alandan Messenger uygulamasını bulunuz ve ardından uygulamayı seçerek Messenger uygulamasını seçeneklerini açınız.
  3. Karşınıza verileri temizle, önbelleği temizle seçenekleri çıkacaktır bu seçenekleri kullanarak sizlerde Facebook Messenger uygulamasından çıkış yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir?
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir? 14 Kasım 2017
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim?
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim? 17 Kasım 2017
GBWhatsApp Nedir?
GBWhatsApp Nedir? 18 Ağustos 2016
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır? 11 Eylül 2016
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? 27 Aralık 2017
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi?
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi? 13 Aralık 2016
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? 31 Temmuz 2017
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır? 19 Ekim 2017