Google Chrome Çevrimdışı Özelliği Nedir?

Google Chrome Çevrimdışı Özelliği Nedir?

Son zamanların belki de en mükemmel güncellemelerinden olan Google Chrome güncellemesi yeni almış olduğu güncelleme sonucunda artık istediğimiz siteleri çevrimdışı olarak görebilmemizi sağlamamız konusunda bizlere yardımcı olmaktadır. Google Chrome’a eklenen çevrimdışı özelliği ile ziyaret etmiş olduğumuz bir sitenin o anki halini indirebilir ve ilerleyen zamanlarda telefonumuzda internet bağlantısı olmadan direk olarak indirmiş olduğumuz siteye erişim sağlayabiliriz. Ziyaret etmiş olduğumuz internet sayfasının o anki halini sizlerde indirerek ilerleyen zamanlarda telefonunuzdan internete gerek duymadan direk olarak erişim sağlayabilirsiniz. 2017 yılında gelmesi beklenen bu özellik 2016 Aralık ayında gelmesiyle birlikte birçok mobil kullanıcısını sevindirmiş durumda. Biliyoruz ki artık birçok işlemlerimizi telefonlarımızdan kolaylıkla halledebilmekteyiz işte bizlere bir kolaylık daha sağlamakta olan Google Mobil Chrome güncellemesi ile artık sayfaları çevrimdışı olarak ziyaret edebileceğiz. Peki, Google Chrome’da çevrimdışı olarak indirmiş olduğumuz sayfa internet paketimizi çabuk bitirir mi? İşte herkesin merak ettiği sorulardan biri olan bu soruya cevap vermek isterim, öncelik olarak indireceğiniz sayfanın boyutuna göre değişmektedir. Şayet indireceğiniz sayfada çok fotoğraf ve aşırı derede görseller varsa bu durum sizlerin ortalama olarak 6-7MB kadar internet paketinizi götüreceğinin göstergesidir.

İndireceğiniz çevrimdışı görüntüsü, tamamen ziyaret etmiş olduğunuz internet adresine bağlıdır bunun için bu özellik mobil paketi kullanan kişiler için maalesef ki ideal olarak görmemekteyim. Lakin eğer ki bir wifi bağlantısına bağlanıyorsanız mutlaka bu özelliği kullanmayı ve ilerleyen günlerde mobil şebekenizin olmadığı zaman indirmiş olduğunuz çevrimdışı bağlantıyı açarak o siteyi tekrardan ziyaret etme hakkına sahip olabilirsiniz.

Google Chrome Çevrimdışı Nedir?

Sayfanın o anki halini telefonunuza indirerek ilerleyen günlerde tekrardan bu sayfayı hiçbir internet bağlantısı olmadan ziyaret etmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Chrome çevrimdışı özelliği sizlere o sitenin herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan tekrardan açılmasını sağlamaktadır.

İndirdiğim Çevrimdışı Siteler Nerede?

Chrome tarayıcısından indirmiş olduğunuz çevrimdışı siteler Google Chrome İndirilenler kısmında yer almaktadır, burada son indirilenler kısmından bulabilir veya sol üst köşede yer alan üç çizgiye dokunarak açılan pencereler arasından Sayfalar seçeneğine dokunarak indirmiş olduğunuz sayfalara erişim sağlayabilirsiniz.

Bu Özelliği Nasıl Kullanabilirim?

Bu özelliği kullanabilmek için Google Play üzerinden Google Chrome uygulamasını güncellemeniz durumunda bu özelliği sizlerde hemen şimdi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İndirdiğim Sitenin Boyutlarını Nereden Görebilirim?

İndirilenler > Sayfalar seçeneğinden indirmiş olduğunuz siteleri ve yanında yazan sitenin boyutları ile o sayfaya ait boyutları görebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz boyut sitenin boyutudur.

Yorum Yap

Yorumlar
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır?
Mobil İçin Sabit Reklam Nasıl Yapılır? 09 Temmuz 2016
PHP Site Hackleme Nasıl Yapılır? Çözümü Nedir?
PHP Site Hackleme Nasıl Yapılır? Çözümü Nedir? 09 Temmuz 2017
Bip Messenger Uygulaması Nedir?
Bip Messenger Uygulaması Nedir? 03 Temmuz 2016
Youtube Go Nedir?
Youtube Go Nedir? 02 Eylül 2017
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?
Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur? 24 Mayıs 2017
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor?
Neden 4.5 G Yerine LTE Yazıyor? 15 Aralık 2017
Biyometrik Güvenlik Nedir?
Biyometrik Güvenlik Nedir? 01 Ağustos 2017
Site Uzantıları Kaç Tanedir?
Site Uzantıları Kaç Tanedir? 26 Nisan 2017