Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

2016 yılında getirmiş olduğu yenilikler sayesinde bizlere birçok imkân sağlamakta olan Instagram uygulaması artık günümüzün vazgeçilmez reklam ağlarından biri haline geldi. Yeni özelliklerinden olan reklam, hikâye paylaşma, gönderileri yorumlara kapatma gibi özellikler sayesinde kendi kullanıcılarına kolaylık sağlayan Instagram geliştirmelerini bütün hızıyla devam ettirmekte. Instagram uygulamasında bugün son zamanlarda herkesin kafasını karıştırmakta olan “ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi” sorusu hakkında biraz sizlere bilgiler vermek isterim. Instagram’da kaybolmamasını istemiş olduğunuz görüntüleri ya telefonumuza indiriyoruz ya da ekran görüntüsü ile bu görüntüyü ölümsüzleştiriyoruz. Ekran görüntüsü çekmek daha pratik ve daha kolay olduğundan dolayı birçok kişi ekran görüntüsü alırken akıllarında tıpkı Snapchat’te karşılaşmış olduğumuz sorunlardan olan bildirim gitme olayı yer alıyor. Peki, Instagram’da ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?

Yaklaşık olarak ülkemizde 3 seneden fazla yayında olan Instagram uygulamasında ekran görüntüsü alınca bugüne kadar herhangi bir şekilde karşı tarafa bildirim göndermemektedir. Lakin özenmiş olduğu Snapchat uygulamasındaki bir çok özellikleri kendi uygulamasına entegre eden Instagram, ilerleyen zamanlarda böyle bir özellik eklerse bu özellik birçok kullanıcının başına dert olacak gibi gözüküyor. Bu özellikten herkes ne kadar çok şikâyet etse de Instagram uygulaması şuan için Snapchat’e rakip olma çabasında ve ayrıca onunla bir yarış serüveninde.

Instagram’ın şuan son sürümünde ekran görüntüsü alındığında herhangi bir şekilde karşı tarafa bildirim gitmemektedir.

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Neler Olur?

Instagram uygulamasında ekran görüntüsü aldığımız takdirde herhangi bir şekilde karşı tarafın bir bilgisi olmamaktadır, bunda hem fikiriz. Lakin gelişen Instagram uygulamasında artık bazı şeyler tam anlamıyla gizli kalmıyor. Sizler hangi bir kişinin profilinin ekran görüntüsü aldığınız da veya paylamış olduğu bir gönderinin ekran görüntüsü aldığınızda bildirim gitmez. Lakin bir kişiye hikaye üzerinden bir fotoğraf veya video gönderirseniz ve karşı taraf bunun ekran görüntüsü alırsa bu durumdan haberiniz olur. Bir nevi Instagram ekran görüntüsü çekince sizlere bildirim gelmiş olur.

Bu özellik şuan için sadece DM üzerinden gönderilen fotoğraflarda ekran görüntüsü çekildiğinde göndermiş olduğunuz mesajın altında karşı taraf ekran görüntüsü alırsa “ekran görüntüsü” diye bir ibare yer alacaktır.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir? 03 Eylül 2016
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır? 03 Mart 2021
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur? 18 Mayıs 2017
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama 04 Temmuz 2016
Instagram Zoom Nasıl Yapılır?
Instagram Zoom Nasıl Yapılır? 31 Ağustos 2016
Instagram Taslak Bölümü Nerede?
Instagram Taslak Bölümü Nerede? 16 Nisan 2024
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? 04 Temmuz 2016
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021