Dünya’nın En Garip 10 İnancı
11 Mayıs 2017

Dünya’nın En Garip 10 İnancı

  • Scientology dini

Bazı ülkelerde ‘din’ olarak kabul edilmiştir. Bazı ülkelerde ise ‘tarikat’ olarak kabul edilmiştir. Budizm, Hinduizm gibi görüşlerden etkilenmiştir. Scientology’nin temel öğretisi psikolojinin reddedilmesidir.

Milyon yıl önce Xenu adında bir savaşçının diğer gezegenlerdeki yaşayanları öldürüp ruhlarını dünyaya getirildiğine inanılır. Bu ruhlar insanların bedenlerine girer. Bu dine mensup olanlar bu ruhları bedenden kurtarmaya çalışırlar.

Kullandıkları elektrometre ile kişideki akımı ölçerek ruhsal durum analizi yapılabileceğini öne sürerler. Bu cihaz Scientology kiliselerinde bulunmaktadır. Bu akımın dünya üzerinde 10 milyon üzerinde müridi bulunmaktadır. Ünlü müritlerinden biri de Tom Cruise’dur.

  • Yaratıcılık Hareketi

Ben Klassen tarafından kurulmuştur. Bu harekete sadece beyaz ırktan olanlar kabul ediliyor. Tanrıya inanmazlar. Bu harekete İnanılacak tek şey beyaz ırktır.

  • Dünya Kilisesi

Yerküre anaya ve Tanrıya inanırlar. Antik Yunan Tanrılarını kabul ederler.

  • Yahweh Topluluğu

Gerçek Yahudilerin siyah tenli insanlar olduğunu savunur. Beyaz ırk ise beyaz şeytandır.

  • Maradona Kilisesi

Ünlü futbolcu Diego Armando Maradona’ya adanmıştır. Maradona’nın İngiltere’ye attığı golün gününün kutsal gün ilan edilmesine karar verilmiş.

  • Topy TOPY

Bu ağ; artistik, kollektif, sihir uygulayıcılarından oluşan bir grup tarafından yönetilmektedir. Tanrı inancı yoktur. Sanatı, müziği, medyayı kapsar.

  • Aum Shirikyo

‘’Yüce Gerçek Tarikat ‘’ olarak da anılmaktadır. Terör olaylarına da karışmıştır. Metro istasyonuna zehirli gaz vermişlerdir.

  • Evrenin İnsanları

İnanışa göre diğer medeniyetlerin 1997 yılından itibaren din mensuplarıyla önce farklı yollarla daha sonra da direkt olarak iletişime geçtiği savunulur. Bu medeniyetler insanları gözlemlemektedir ve bizim farklı bir boyuta geçmemizi beklemektedirler.

  • Ötenazi Kilisesi

Bu dinin temel amacı insanlık ve kainatın arasındaki dengeye sağlamaktır. Bu inanış dünyadaki nüfus artışını eleştirmektedir. Belirledikleri 4 ana dayanak; intihar, kürtaj, eşcinsellik, yamyamlık. Kainatı korumak için kendilerini öldürmeyi savunurlar. İnsan nüfusunu azaltmaya çalışmaktadırlar.

  • Nuwaubianism

Siyah Müslümanlar tarafından New York’ta kurulmuştur. İnanışları; ölen kişilerin yakılarak bir daha dünyaya gelmelerini engellemektedir. İnsanların ilk başta dengeli olduklarını ancak daha sonra dünyaya meteorun çarpmasıyla bu dengenin bozulduğunu savunurlar. Herkesin farklı yerlerde 7 kopyasının olduğuna ve bir erkeğin dünyaya gelmesi için sayısız defa dünyaya kadın olarak geldiğine inanılır. İnanışa göre insan, Mars’ta yapılan deneyler sonucu oluşmuştur.

 

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

07 Haziran 2017
PHP Site Hackleme Nasıl Yapılır? Çözümü Nedir?

PHP Site Hackleme Nasıl Yapılır? Çözümü Nedir?

09 Temmuz 2017
Web Tabanlı Yazılım Nedir?

Web Tabanlı Yazılım Nedir?

28 Nisan 2017
Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

07 Ekim 2017