Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?
Sosyal Medya

Facebook, arkadaşlık ve sosyal paylaşım platformlarının en başında geliyor. Milyonlarca üyesi bulunan Facebook’ta herhangi bir hesap açmak ise çok kolay. Sadece birçok insanın bilebileceği bilgilerinizi paylaşarak ve kişisel bir şifre girerek oluşturabilirsiniz. Facebook hesabınızı oluşturduktan sonra başkalarına arkadaşlık isteği göndererek onlarla arkadaş olabilir, onların gönderilerini takip edebilir ve hatta onlarla iletişime geçerek mesajlaşabilirsiniz. Facebook kendine getirmiş olduğu bazı özellikler ile birlikte kısa sürede herkesin ilgi odağı haline geldi ve şuan günümüzde diğer sosyal ağlara öncülük yapmaktadır. Bugün ise Facebook’a yeni katılan kişilerin merak edebileceği bir konu olan Facebook hesabı nasıl dondurulur konusu hakkında önemli bilgilere değinmek isterim.

Hesap Dondurma

Gerekçesi kişiye, zaman ve duruma göre değişkenlik gösterse de herkes hesabını kimi zaman dondurmak isteyebilir. Bunun için yapılması gereken ilk adım Facebook üzerinde oturum açmak. Daha sonra ayarlar > genel ayarlar adımlarını izlemeniz gerekiyor. Genel ayarlara ulaşmamızla beraber hesabı dondurmamıza yarayacak olan “Hesabı Yönet” seçeneği karşımıza çıkıyor. Düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra hesabı dondur seçeneğine tıklayıp, şifreyi tekrar yazmanız gerekiyor. Onayladığınız taktirde hesabınız dondurulmuş oluyor ve bir sonraki oturum açma eyleminize kadar hesabınız pasif bir şekilde askıda bekliyor.

Facebook Hesap Dondurma Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Facebook hesabınızı dondurduğunuz takdirde arkadaşlarınızdan gelecek olan mesajlar tarafınıza ulaşamaz ve bir kişi sizi Facebook’ta arattığı zaman sizi bulamaz. Ayrıca şayet Facebook hesabınızda kayıtlı olan sayfalar var ise yani sizin yönetmiş olduğunuz Facebook sayfaları var ise bunlarda hesabınız donuk olduğu sürece bu sayfalara da erişim mümkün olmayacaktır. Facebook hesabınızı tekrardan aktif edebilmek için, aynı kullanıcı bilgileriniz ile birlikte Facebook’a giriş yapmanız durumunda hesabınız aktif hale gelir. Ve son olarak Facebook’ta şuan için hesap dondurma / açma işlemi için herhangi bir limit bulunmamaktadır.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar