WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak

WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak

WhatsApp uygulamasının bugüne kadar almış olduğunu belki de en müthiş özelliklerinden biri de link ile kişileri gruba davet etme özelliğidir. Düşünün bir WhatsApp grubunuz var ve bu grubunuza 100-200 kişi kadar katılımcı eklemek istiyorsunuz ve eklemek istediğiniz bu kişilerin çoğuda rehberinizde yer almıyor ise işiniz hayli zor. Tek tek o kadar kişiyi telefon rehberinize ekleyip ardından tek tek gruba katılımcı olarak eklemek yerine yeni gelen özelliği kullanmanız siz grup yöneticileri için en ideal yol olacaktır. Grubunuza ait olan linki sosyal medya üzerinden gruba katılmak isteyenlere göndererek onlardan istek alabilir ve uygun görmüş olduğunuz kişileri onaylayıp gruba katılmalarını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta bağlantı ile davet et özelliğini sizlerde grup yöneticisi olduğunuz gruplarda hemen kullanarak birçok kişinin gruba katılmasını sağlayabilirsiniz. Bir nevi Facebook grubu olarak düşünün, Facebook grubuna katılmak için ilk olarak istek gönderilir ve o grupta yetkili bir kişi tarafından isteğiniz onaylanır ise sizde artık o grubun bir parçası olmuş olursunuz. Aynı işlev şimdi WhatsApp için geçerli, WhatsApp’ta link üzerinden insanları gruplarınıza toplayabilir ve toplu bir şekilde grup konuşması yapabilirsiniz.

Grup Davet Linkini Nereden Bulabilirim?

Eğer ki WhatsApp grubunda yetkiliyseniz Katılımcı Ekle seçeneğinde yer alan Bağlantı ile davet et kısmını kullanarak grubunuzun linki oluşturabilir, iptal edebilir veya farklı bir link alabilirsiniz. Gelen istekleri onaylayıp gruba insanların katılmasını sağlayabilirsiniz.

İlk etapta davet linki oluşturabilmek adına grup yöneticisi olmanız gerektiğini asla unutmayınız. WhatsApp grup oluşturmak adına grup bilgilerine dokunun. Ardından burada katılımcılar listesinin en başında yer alan Katılımcı Ekle seçeneğine dokunun.

Burada karşınıza kişi listesi çıkacaktır, üst kısımda işaretlemiş olduğum “bağlantıyla gruba davet et” seçeneğine dokununuz.

Son adımda buradan daha önceden oluşturulmuş olan grup linkinizi koplayıp bir başka arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

WhatsApp grup linki nasıl iptal edilir?

Oluşturmuş olduğunuz grup linkini iptal etmek istiyorsanız yine üst kısımdaki adımları takip ediniz ve en alt kısımda yer alan bağlantıyı iptal et seçeneğine dokununuz. Bu durum sonucunda artık gruba link üzerinden herhangi bir kişi katılamaz. Grup linkini iptal ettikten sonra otomatik olarak yeni bir link oluşur ve bir önceki link pasif hale gelir.

Bundan sonra grup alımlarını yapabilmek için yeni bir linki paylaşmanız gerekmekte ya da kişileri eklemek için eski sistemi kullanmanız gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır? 11 Eylül 2016
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? 31 Temmuz 2017
Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır? 19 Kasım 2017
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır? 11 Ocak 2018
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur? 23 Ağustos 2016
GBWhatsApp Nedir?
GBWhatsApp Nedir? 18 Ağustos 2016
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? 27 Aralık 2017
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir?
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir? 14 Kasım 2017