Google Play Store Yavaş İndirme Sorunu

Google Play Store Yavaş İndirme Sorunu
Merak Ettiklerim

Mobil cihazlarda karşılaşılan en sık sorunlardan birisi Google Play Store’den uygulama indirme sorunu. Kimi zaman bu problem şekebe ile ilgili olabilirken, kimi zamanda wifi ile indirmelerden dolayı olabiliyor. Google Play Store uygulama indirme sorunu şu yöntemlerle aşılabilir;

Özellikle kullanıcılar wifi ile Google Play Store üzerinden uygulama indirken, aşırı yavaş indirme veya hiç indirememe sorunundan şikayetçi. Google Play Store’den hızlı uygulama indirmek için yapacağınız bazı işlemlerle yavaş indirme problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

İlk olarak telefon pil tasarruf modunda ise bunu devre dışı bırakalım. Nedeni ise telefon tasarruf modundaysa wifi ile yapılacak indirmeleri kısıtlar. Veya bu modda Google Play’e bağlandığınız da Store’de bulunan bir kod şekli yavaş indirmeye neden oluyor.

Diğer bir yöntem DNS adresi değiştirmek olacaktır. Ayarlar > Wifi > bağlı olduğunuz ağa basarak, ağ yapılandırılması üzerinden DNS adresi kısmına gelin. Örneğin 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 Google dns adreslerini girebilirsiniz. Ardından telefonu yeniden başlatın. Burada DNS ayarlarına ulaşma sıralaması telefondan telefona değişim gösterebilir. Fakat genellikle ulaşabileceğiniz sıralama böyle olacaktır.

Nadir olarak bazı durumlarda internet servis sağlayıcısı da kısıtlamalar yapabiliyor. Bunun için internet hizmeti aldığınız yerin müşteri hizmetlerini arayarak, herhangi kısıtlamanın olup olmadığını öğrenin. Eğer herhangi bir kısıtlama yapılmamışsa, modem veya mobil internetinizin Google Play’den indirme sorunu yaşattığını ve bu sorunun düzeltilmesini isteyin.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar