Instagram Çok İnternet Harcıyor

Instagram Çok İnternet Harcıyor

Kota canavarı olarak belirtmiş olduğumuz Instagram uygulamasını haddinden fazla kullanıyorsanız ve özellikleri Wifi’ye bağlanmadan hattınıza tanımlı olan internet paketinden Instagram’a erişim sağlıyorsanız kısa sürede internet paketinizin çabuk bitmesine neden olacaktır. Youtube’dan daha fazla internetlerimizin bitmesine neden olan Instagram uygulamasında bulunan bir kaç ayar sonucunda veri tasarrufu elde edebilir ve internet paketinizin çabuk bitmemesini sağlayabilirsiniz. Instagram uygulamasında bulunan bu ayarları pasif ettikten sonra artık sıkça söylemiş olduğunuz “Instagram çok internet harcıyor” sorununa bir son vereceksiniz.

Sizlerde Instagram üzerinden veri tasarrufu elde etmek istiyorsanız Instagram uygulamasını açıp kendi profilinizde bulunan Seçenekler (profilinize sağ üst köşedeki) kısıma dokunarak buradan Ayarlar konumunda yer alan seçenekleri pasif hale getirerek veri tasarrufu elde edebilirsiniz. Instagram’ın internet paketinizin çabuk bitirmesini engellemek için, Asıl fotoğrafları kaydet seçeneğini iptal edin ve yine aynı şekilde Videoları paylaştıktan sonra kaydet seçeneğini iptal ediniz. Bu durum karşısında Instagram’da paylaştığınız herhangi bir gönderinin tekrardan telefonlarınıza indirilmemesini engelleyerek basit bir veri tasarrufu elde etmiş olacaksınız.

Bunun haricinde sürekli senkronize halinde olan Instagram uygulamasının arka planda çalışmasını sonlandırarak yine veri tasarrufu yapmış olacaksınız. Yine bir diğer ayar olan Hücresel Veri Kullanımı seçeneğinde yer alan Daha Az Veri Kullan seçeneğini işaretleyerek veri tasarrufu elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Veri Tasarrufu

Instagram uygulamasında veri tasarrufu yapmak için çok fazla video izlememeye özen gösteriniz. Instagram’da daha fazla veri tasarrufu elde edebilmek için sizlerde aşağıdaki yöntemleri deneyerek Instagram’ın fazla internet yemesinin önüne geçebilirsiniz.

  1. Instagram uygulamasında çok fazla video izlememeye özen gösteriniz, izlemiş olduğunuz videolar kalitesine ve uzunluğuna göre internet paketinizin çabuk bitmesine neden olacaktır.
  2. Instagram seçenekler bölümünde yer alan Anında İlet bölümündeki bütün bildirimleri kapatırsanız Instagram’ın sürekli olarak arka planda çalışmasının önüne geçebilirsiniz.
  3. Hücresel Veri Kullanımı bölümünden mutlaka Varsayılan seçeneğini değiştirerek Daha az veri kullan seçeneğini seçiniz.

Yukarıdaki seçenekleri kullanarak sizlerde Instagram’da az veri harcamış olacaksınız ve böylelikle internet paketinizin çabuk bitmesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Instagram Seçenekler Nerede?

Instagram uygulamasında seçeneklere erişebilmek için, Instagram profilinizi açınız ve ardından sağ üst köşedeki seçeneklere dokunarak direk olarak Instagram seçeneklerine erişim sağlayabileceksiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır? 11 Mayıs 2017
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? 04 Temmuz 2016
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021
Instagram İşletme Profili Nedir?
Instagram İşletme Profili Nedir? 02 Eylül 2016
Instagram Stories Nedir?
Instagram Stories Nedir? 06 Ağustos 2016
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur? 18 Mayıs 2017
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme 06 Temmuz 2016
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu 02 Ocak 2018