Instagram Stories Nedir?

Instagram Stories Nedir?

Instagram’a gelen güncellemeler ile artık sizlerde tıpkı Snacphat uygulamasında olduğu gibi Instagram’da da kısa videolar çekerek, fotoğraflar çekerek hikaye adında bütün takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Instagram hikaye özelliği ile çekmiş olduğunuz veya galeride yer alan bir fotoğrafınızın hemen üstüne yazı yazarak, farklı efektler uygulayıp Instagram üzerinden hikaye olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram uygulamasına gelen Stroies özelliği yani hikaye özelliğini sizlerde kullanmak istiyorsanız Instagram uygulamasını güncellemeniz yeterli olacaktır bu güncelleme sonucunda fark edeceksiniz ki ana ekranda sol üst köşede çıkacak olan (+) işaretine dokunarak yeni bir hikaye oluşturabilirsiniz. Instagram’da hikayelerinizi okuyan takipçilerinizi görebilirsiniz. Ve yine aynı şekilde siz bir başka kişinin hikayesini açtığınız vakit karşı tarafa “x kişisi / x kişileri sizlerin hikayesini okudu” gibisinden bir bildirim gitmektedir. Instagram uygulamasına gelen hikaye özelliğini kullanarak galeriden bir fotoğrafınızı takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Peki Instagram Stories nedir?

Instagram Stories

  • Snapchat gibi birebir hikaye özelliğini barındırmasa da benzer bir sistemdir.
  • Paylaşmış olduğunuz hikayeler bir süre sonra Instagram tarafından silinmektedir. (Ortalama 4-5gün içerisinde.)
  • Bir kişinin hikayesine baktığınız vakit o kişi bu durumdar haberdar olacaktır.
  • Galeriden bir fotoğraf paylaşmak için, Hikaye kısmını açınız ve kamerayı aşağı çekiniz son 24 saat içerisinde çekmiş olduğunuz – indirmiş olduğunuz fotoğrafları galeriden paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayelerime Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram uygulamasına gelen hikayeler özelliği ile birlikte bazı soruları da beraberinde getirdi. İlk etapta hikayelerimize bakan kişilerin neye göre sıralandığını oldukça fazla merak etmekteyiz. Özellikle bizler için özel olan kişilerin hikayemize baktığı vakit oldukça fazla mutlu olmaktayız. Peki, hikayeye bakanlar neye göre sıralanmaktadır?

Instagram uygulamasında hikayenize bakan kişiler genellikle random olarak sıralanmaktadır. Lakin listede ilk sırada olan kişiler genellikle DM üzerinden çok sık görüşmüş olduğunuz kişilerdir. Yani sıralama otomatik olarak değişmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim 14 Eylül 2016
Instagram İşletme Profili Nedir?
Instagram İşletme Profili Nedir? 02 Eylül 2016
Instagram Kısıtlı Profil Nedir?
Instagram Kısıtlı Profil Nedir? 09 Kasım 2017
Instagram Zoom Nasıl Yapılır?
Instagram Zoom Nasıl Yapılır? 31 Ağustos 2016
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır? 11 Mayıs 2017
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Instagram Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir? 03 Eylül 2016
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi? 08 Aralık 2016
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?
Instagram Şirket Profili Nasıl Oluşturulur? 18 Mayıs 2017