Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?

2014 yılında ülkemize bomba gibi giriş yapan ve dünya genelinde en çok kullanılan fotoğraf – video paylaşma uygulaması olan Instagram’ın 30 Nisan tarihinde yaptığı güncelleme sayesinde bağış toplama özelliğini aktif hale getirdi. Instagram bağış toplama özelliği sayesinde sizlerde hikayelerinize veya yapmış olduğunuz canlı yayınlara bağış toplama özelliğini ekleyerek bağış toplayabileceksiniz. Instagram Donation özelliğini kullanabilmek için Facebook hesabınızın olması ve Facebook hesabınıza kayıtlı olan 1 adet kar amacı gütmeyen Facebook sayfasına ihtiyacınız vardır. Daha sonrasında ise Facebook sayfanız ile Instagram hesabınızı birleştirerek Instagram hesabınızı işletme hesabı yapmanız durumunda Instagram bağış toplama özelliği etiketini aktif hale getirebilirsiniz. Şimdi sırasıyla, neler yapılacağına göz atalım.

Instagram Bağış Toplama Özelliğini Aktif Hale Getirebilmek İçin Gerekenler

  • 1 adet Facebook hesabınızın olması gerekiyor,
  • Facebook hesabınızda Kar Amacı Gütmeyen kategorisine ait 1 adet sayfanız olması gerekmektedir,
  • Daha sonrasında https://www.facebook.com/donate/signup adresine giderek buradan bağış toplayabilmeniz için gereken bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
  • Sayfanızın ayarlar bölümünden Instagram kısmında yer alan hesap ekle bölümünden Instagram hesabınızı ekleyerek işletme özelliğine geçiş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından Instagram hesabınızı açıp, Profil sayfanızın sağ üst köşesinden seçeneklere dokunun. İşletme kısmından "Profile Bağışta Bulun Düğmesi Ekle" özelliğini aktif hale getiriniz.
Eğer Instagram bağış toplama özelliği konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız bu durumu https://www.facebook.com/help/contact/513795398968461 adresinden Facebook'a bildirerek profilinizde ve hesaplarınızda güncelleme yapılmasını sağlayabilirsiniz. Instagram bağış toplama özelliği yeni bir özellik olduğundan dolayı her cihazda gözükmeyecektir ve ödemelerde ilk zamanlarda sıkıntı illaki yaşanacaktır. Bu güncellemenin oturması biraz zaman alacak olarak gözükmekte.   

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram İşletme Profili Nedir?
Instagram İşletme Profili Nedir?02 Eylül 2016
Instagram Kısıtlı Profil Nedir?
Instagram Kısıtlı Profil Nedir?09 Kasım 2017
Instagram Stories Nedir?
Instagram Stories Nedir?06 Ağustos 2016
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?19 Ocak 2018
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu02 Ocak 2018
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama04 Temmuz 2016
Instagram Kullanıcısı Ne Demek?
Instagram Kullanıcısı Ne Demek?08 Eylül 2016
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?04 Temmuz 2016