Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı amacı ile oluşturulmuş bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. İlk kurulduğu günden itibaren kullanıcı sayısı her gün artmakta olan Instagram, 2010 yılından itibaren her gün kullanıcısı artmaktadır. İlk başlarda sadece Iphone ve Ipad kullanıcılarına açık olan uygulama, Nisan 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmasının ardından Android kullanıcılarına da uyarlanıp, açılmasından itibaren adeta patlama yaşamıştır. Günümüz itibari ile 500 milyon kullanıcısı olan uygulama daha sonraları internet sitesi olarak da hayata geçmiştir. Fotoğraf paylaşımından önce kullanıcıya sunduğu filtre ve efektler ile kullanıcıları daha fazla kendisine bağlamaktadır. Aktif olarak 25 dilde erişimi sağlanmaktadır.

Kullanıcı sayısı arttıkça bazı insanlarında kafasında soru oluşma ihtimali artıyor haliyle. Bu sorulardan biriside Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? olmuştur. Haklı sebepleri vardır kafasında bu soru oluşan bazı kesimlerin. Çünkü telefondaki uygulamasının hiçbir yerinde uygulamayı dondurmak yada silmek ile ilgili bir buton bulunmamaktadır. Hal böyle olunca hesabını dondurmak isteyen kullanıcıların aklında ”nasıl yapacağım ?” sorusu oluşması gayet normal olarak karşılanmaktadır. Peki Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? Ne yapılması gerekiyor?

Instagram hesap dondurma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Ama tabi ki bilenlere oldukça basittir. Bilinen en zor şeyin basit olduğunu hatırlatarak anlatıma geçelim. Öncelikle telefondan donduramazsınız. Bilgisayardan sitesine girmeniz gerekmektedir. Bilgisayardan instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil > Profili Düzenleye tıklayalım. En altta bulunan ”Profilimi Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayıp, hesabımızı dondurabiliriz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme 06 Temmuz 2016
Instagram Hesap Ekle Nedir?
Instagram Hesap Ekle Nedir? 17 Aralık 2017
Instagram Kullanıcısı Ne Demek?
Instagram Kullanıcısı Ne Demek? 08 Eylül 2016
Instagram Repost Nasıl Yapılır?
Instagram Repost Nasıl Yapılır? 12 Ocak 2018
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama
Instagram Takip Etmeyenleri Bulan Uygulama 04 Temmuz 2016
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim 14 Eylül 2016
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi? 08 Aralık 2016
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu
Instagram'da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor Sorunu 02 Ocak 2018