WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

Cep telefonları insanlar ile sürekli iletişim halinde bulunma fırsatı sunan teknolojik bir iletişim aracıdır. Konuşmanın yanı sıra mesajlaşma yöntemiyle de insanlarla haberleşme imkânı sunulmaktadır. Son zamanların en sık kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, emojileri ile de beğeni kazanmaktadır. Whatsapp Messenger uygulamasına getirilen güncellemeler ile kullanıcı sayısını kısa sürede artırmıştır. İlk zamanlarda sadece mesajlaşma özelliği olan Whatsapp son günlerde arama yapabilme, fotoğraf, ses ve video gönderebilme özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.  Fakat Whatsapp kullanımı için internet ortamı gerekmektedir.

İnternet ile çalışan ve mesajlaşma servisi olan Whatsapp insan hayatında ve iş ortamında çeşitli özellikleri ile kolaylıklar sunmaktadır. Bu sebepten dolayı hemen hemen her cep telefonu kullanıcısının kullandığı bir uygulama haline gelmektedir. Hayatımızda fazlasıyla yer alan Whatsapp uygulamasının 04 Ocak 2018 tarihinde son sürümü güncellenmiştir. Bu güncel haliyle çeşitli güvenlik önlemleri artırılmış ve 7 güvenlik özelliğinden 6’sı geçer not almıştır. Fakat bu kadar güvenlik önlemlerine rağmen Whatsapp uygulamasının çalınabildiği bilinmektedir.

Başkasının WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

Andoid sürümü 2 veya üzerinde olan rootlu andoid cihazlar tarafından başka kişilere ait Whatsapp uygulaması çalınabilmektedir. Bunun için öncelikle telefondan kendi Whatsapp uygulaması kaldırılmalı, uygulama telefonda kurulu olmamalıdır. Busy Box ve Terminal Emilator adlı programların indirilmesi ve istenilen izinlerin verilmesi gerekmektedir. İnternete bağlanan her telefonun IP ve MAC adresi bulunduğu bilinmektedir. Bunlardan yola çıkarak bluetooth yöntemi, wi-fi hotspot ya da karşıda ki kişinin telefonunu ele alarak Mac adresi öğrenilebilmektedir. Gerekli IP ve MAC adresi öğrenildikten sonra Whatsapp programı tekrar yükleyip istenilen numaraya karşı tarafın numarası yazılarak başka kişilere ait Whatsapp uygulamasını kullanmak mümkün hale gelmektedir. Öncelikli böyle bir durumla karşılaşmamak için telefona yüklenecek uygulamaları yasal yollarla indirmek önemlidir.

Karşılaşılan her uygulamayı indirmemek ve istenilen izinlerin verilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Daha sonra uygulama ne kadar güvenlikli olsa da yabancı kişiler ile bilgilerin paylaşılmaması gerekmektedir. Hafıza kartının güvenilmeyen insanlar ile paylaşılmaması, tamire verilecek olan telefondan tüm bilgilerin sıfırlanıp hafıza kartının çıkartılması güvenlik açısından önemli noktalardır.

Yorum Yap

Yorumlar
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir?
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir? 14 Kasım 2017
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak 28 Eylül 2016
WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak
WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak 29 Ekim 2017
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur? 23 Ağustos 2016
GBWhatsApp Nedir?
GBWhatsApp Nedir? 18 Ağustos 2016
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? 27 Aralık 2017
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim?
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim? 17 Kasım 2017
Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?
Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır? 16 Mayıs 2017