WhatsApp Nedir?
21 Ekim 2017

WhatsApp Nedir?

Whatsapp; android ve ios telefonlarda anlık mesajlaşma imkânı veren bir telefon uygulamasıdır. Artık dünyada neredeyse her telefona giren bu uygulama, insanların birbirine mesaj, resim, video ve bulunduğu konumu atmasını sağlıyor. Peki herkesin kullanmış olduğu uygulamalardan biri olan WhatsApp nedir? Kullanımı kolay olan WhatsApp uygulaması ilk günden itibaren sürekli olarak geliştirmelerini devam ettirdiğinden dolayı herkesin büyük ilgi odağı haline geldi. Kısa sürede milyonlardan daha fazla kişiye ulaşmış olan WhatsApp uygulaması günümüzün vazgeçilmez mobil uygulamalarından biridir. WhatsApp uygulamasını sizlerde kullanmak istiyorsanız hemen mobil cihazlarınıza bu uygulamayı indirip anında numaranız ile kayıt olup kullanmaya başlayabilirsiniz. Whatsapp uygulamasını kullanabilmek için kullanıcıların sahip olması gereken koşullar aşağıdaki gibidir.

  1. Android veya ios telefona sahip olmak
  2. Telefonun play store ( android ) veya app store ( ios ) bölümünden whatsapp uygulamasını aramak ve indirmek
  3. Whatsapp uygulamasına telefon bilgileri ve isim bilgilerini girmek
  4. Telefona normal mesaj yolu ile gelen kodu whatsapp uygulamasına iletmek
  5. Aktif bir internet bağlantısına sahip olmak

Bu koşullar sağlandığında her telefon kullanıcısı whatsapp uygulamasına sahip olabilir ve özelliklerinden faydalanabilir.

WhatsApp Nereden İndirebilirim?

WhatsApp uygulamasını telefonlarınıza indirebilmek için ilk olarak telefonunuzun işletim sistemini bilmeniz gerekmektedir, telefonunuzun işletim sistemi Android ise bu işlem için Google Play üzerinden ya da APK olarak mobil cihazınıza WhatsApp’ın kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Şayet telefonunuz İOS işletim sistemli ise telefonlarınıza WhatsApp uygulamasını sadece App Store mağazalarından indirebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasıyla sizlerde sevdikleriniz ile iletişime çok kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp uygulamasında görüntülü konuşma ve sesli arama özelliği de mevcuttur sizlerde bu özelliği kullanarak hem görüntülü konuşmayı ücretsiz olarak yapabilir hem de sesli aramayı ücretsiz olarak tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Kurulum Dosyası

Android işletim sistemli cihazlarınıza WhatsApp uygulamasına ait olan kurulum dosyasını whatsapp.com/android adresi üzerinden kurulum dosyasını indirip manuel olarak kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

11 Ocak 2018
Twitter Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Twitter Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

03 Kasım 2017
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim?

2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim?

17 Kasım 2017
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

19 Ekim 2017